Jak przygotować ubrania do prania

Jak przygotować ubrania do prania

Niestety pewnie nie jeden raz zdarzyło ci się wyciągnąć z pralki skurczone, zafarbowane lub dziurawe ubranie. Pewnie popełniłeś z pozoru błahy błąd, który zaważył na tym, że już nigdy nie ubrałeś tego ubrania. Jak uniknąć takich niemiłych niespodzianek?

Krok 1

Przede wszystkim czytaj, czytaj i jeszcze raz CZYTAJ METKI! Te mini wskazówki naprawdę potrafią być pomocne. Jeżeli jest napisane, że dany sweter możesz jedynie prać ręcznie, to nie wrzucaj go do pralki. Kiedy widzisz polecenie, abyś prał spodnie w 30 stopniach, to nie uruchamiaj maszyny na 60-cio stopniowy program, ponieważ spodnie po praniu będzie mógł nosić już tylko twój młodszy brat. 

Krok 2

Drugą poradą niezbędną dla nowicjusza jest zasada kolorów. Jasne ubrania pierz z jasnymi, a ciemne z ciemnymi. Nigdy ich nie mieszaj!

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wykorzystać ocet w praniu

Krok 3

Białe ubrania staraj się prać tylko z innymi białymi, gdyż dzięki temu pozostaną dłużej śnieżnobiałe. W innym razie ich kolor szybko się zmieni, a biała bluzka stanie się kremowa. 

Krok 4

Ręczniki możesz prać z normalnymi ubraniami, ale możesz także wstawiać je osobno. Ustaw wtedy program na zmiękczanie i dodaj trochę więcej płynu do płukania tkanin. Kiedy już wyschną, będą miękkie niczym pupa niemowlaka. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przygotować ubrania do prania skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!