Jak pozbyć się robaków z produktów zbożowych

Jak pozbyć się robaków z produktów zbożowych

Kiedy znajdziesz robactwo w płatkach śniadaniowych, owsianych czy musli, jest to pierwszy znak aby sądzić, że w twojej szafce pojawiło się lęgowisko niechcianych gości. Nie ignoruj tego, tylko bierz się do pracy!

Krok 1 - Zapobieganie

Pamiętaj o tym, aby wszelkie produkty zbożowe szczelnie zamykać. Związuj je gumką recepturką lub wkładaj do szczelnie zamkniętego woreczka. 

 

Nie możesz dopuścić do tego, aby w szafce leżała np. rozsypana mąka lub płatki owsiane. 

Krok 2

Kiedy zauważyłeś grudki w mące lub malutkie pajęczyny- koniecznie musisz zarządzić epidemię. Wszystkie produkty z szafki wyrzuć, a ją dokładnie oczyść, umyj i zdezynfekuj. Możesz także zastosować specjalne preparaty na tego typu robactwo. Po kwarantannie pamiętaj o zachowaniu czystości w szafkach, aby nie doprowadzić do ponownego zalęgnięcia się insektów. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak pozbyć się gryzoni i owadów przy pomocy ultradźwięków

Krok 3

Co zrobić gdy w nowo otwarty, dopiero co przywiezionym ze sklepu opakowaniu np. płatków znaleźliśmy jakieś robactwo? Prawdopodobnie są to mole spożywcze, które musiały zalęgnąć się w zakładach produkcyjnych tej firmy. Możesz wtedy zareklamować produkt i już nigdy nie kupować produktów tej marki!

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak pozbyć się robaków z produktów zbożowych skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
  1. Awatar użytkownika Equilibrium

    Equilibrium

    May 25, 2013

    Krok 2 \"zarządzić kwarantannę\" a nie \"zarządzić epidemię\"