Jak prasować koszulę

Jak prasować koszulę

Prasowanie to odwieczny problem każdego mężczyzny. Nie każdy z nas umie to robić, a nawet jak się stara, to nie zawsze mu to wychodzi. Co zrobić, gdy wyjeżdżamy w delegację, a nasza szafa jest pełna niewyprasowanych koszul? Zastosuj się do poniższych porad, a prasowanie stanie się jednym z Twoich ulubionych zajęć.

Krok 1

Nie panikuj;)!

Krok 2

Przygotuj swoje koszule. Najlepiej gdy będą lekko wilgotne (np. po praniu). Jeśli jednak tak nie jest, to zwilż je lekko wodą, tak aby całość wydawała się mokra.

Krok 3

Zacznij prasować od kołnierzyka, zwracając szczególną uwagę na jego rogi (tak aby uniknąć zgnieceń). Prasuj najpierw z lewej strony, a następnie z prawej.

Ciekawostka

Ciemne koszule prasuj przez ściereczkę - poprzez taki zabieg, zapobiegniemy świeceniu materiału.

Krok 4

W kolejnym kroku prasowania zajmij się środkową częścią koszuli oraz karczkiem.

Krok 5

Teraz możesz zająć się mankietami. Te, które zapinane są na jeden guzik, należy ułożyć guzikiem do góry. Podwójne natomiast rozłóż i prasuj po całości, a następnie zaprasuj zgięcia (wewnętrzna oraz zewnętrzna strona).

Krok 6

Następnie zacznij prasować rękawy (możesz naciągnąć rękawy, ułatwi Ci to prasowanie). Rękawy prasuj od środka do zewnątrz, najlepiej na płasko, koszule wyglądają wtedy bardziej elegancko.

Krok 7

Tył koszuli prasuj od karczka w dół, pamiętając o tym aby dokładnie rozprasować plisy. Aby ułatwić sobie prasowanie, naciągnij koszulę na desce.

Krok 8

Pozostał przód. Rozłóż na desce połowę koszuli i prostymi ruchami wygładź jej powierzchnię. To samo zrób z drugą połową.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak szybko wyprasować niektóre elementy garderoby

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak prasować koszulę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!