Jak prawidłowo pielęgnować armatury

Jak prawidłowo pielęgnować armatury

Dobra pielęgnacja armatury podniesie atrakcyjność Twojej łazienki lub kuchni. Musisz zadbać, aby lśniła i błyszczała . Oto kilka porad jak prawidłowo pielęgnować armaturę w domu.

Krok 1

Przede wszystkim na początku zapoznaj się z instrukcją obsługi, aby prawidłowo zadbać o pielęgnację armatury i nie uszkodzić jej podczas czyszczenia i konserwacji.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wypolerować kuchenny zlew

Krok 2

Pamiętaj, że istotą pielęgnacji jest systematyczność. Tylko częste czyszczenie zapewni odpowiednie funkcjonowanie armatury i utrzyma prawidłowe walory estetyczne.

Krok 3

Baterie w zależności od wykonania wymagają indywidualnego czyszczenia i mycia. Do czyszczenia należy używać miękkiej ścierki, aby wystrzegać się porysowania baterii. Warto zapoznać się z tworzywem, z jakiego powstała bateria, gdyż niektóre powierzchnią źle mogą reagować na środki chemiczne.

Krok 4

Zanieczyszczenia na chromowanych lub satynowych bateriach, trzeba usuwać przy użyciu łagodnych środków, jak płyn do mycia, a później spłukać letnią wodą i dokładnie wytrzeć. Baterie, w których jest domieszka złota należy czyścić za pomocą wody, ściereczki czy irchy. Jeśli chcesz, aby armatura lśniła, warto ją dodatkowo wypolerować.

Krok 5

Naturalnie, armatura to nie tylko zewnętrzna powłoka, ale także wewnętrzne części, które powinno się konserwować specjalnym smarem silikonowo-teflonowym, mający atest pozwalający na kontakty z wodą pitną.

Krok 6

Równie ważne jest czyszczenie napowietrzacza – perlatora. Czynność tą należy wykonać co najmniej raz w miesiącu. Wystarczy wykręcić perlator i wypłukać sitko pod bieżącą wodą, a później wkręcić go na miejsce.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak prawidłowo pielęgnować armatury skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!