Jak przycinać kwiaty do wazonu

Jak przycinać kwiaty do wazonu

Jeżeli chcesz aby twoje kwiaty po ścięciu długo były świeże i szybko nie zwiędły- zapoznaj się z poniższą techniką ścinania kwiatów.

Krok 1

Powinieneś ścinać kwiaty po południu, ponieważ mają one w sobie wtedy najwięcej substancji odżywczych. 

Krok 2

Nie możesz zbierać kwiatów w południe, a szczególnie w upalne dni, ponieważ już wtedy będą zawierały mniejsza ilość wody i już po powrocie do domu- zwiędną. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zmienić wygląd szklanego wazonu

Krok 3

Kilka godzin przed zbiorem kwiatów, podlej je. Pamiętaj, abyś nawodnił samą glebę, a nie liście roślinki, ponieważ mogą się one odbarwić. Dlatego też nie ścinaj ich w czasie deszczu.

Krok 4

Kwiaty tnij ostrym narzędziem takim jak sekator lub nóż. Tępe urządzenia mogą natomiast uszkodzić wiele tkanek oraz zmiażdżyć łodygę. 

Krok 5

Aby zapobiec ewentualnemu przenoszeniu się chorób z jednych roślin na drugie, sekator powinien być odpowiednio zdezynfekowany spirytusem lub chociażby przypalony nad płomieniem. 

Krok 6

Trwałość kwiatów w wazonie zależy przede wszystkim od tego, w której fazie rozkwitu je zerwiesz. Jeżeli chcesz uciąć kwiaty w pąkach, musisz mieć pewność, że rozwiną się one w wazonie. 

Krok 7

Aby kwiatki szybciej pobierały wodę, przycinaj pędy nad węzłem. 

Krok 8

Jeżeli zależy ci na dalszej hodowli kwiatów i na ich cebulkach, przycinaj je w taki sposób, aby od dołu zostawić jeszcze kilka liści. Jeżeli nie chcesz kontynuować uprawy- przycinaj kwiata przy samej ziemi. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przycinać kwiaty do wazonu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!