Jak być dobrym gospodarzem na przyjęciu

Jak być dobrym gospodarzem na przyjęciu

Zbliża się czas imprezy, no i co jak zwykle masz mętlik w głowie jak to wszystko się ma potoczyć aby nie było wpadki. Zachowaj spokój i wrzuć na luz a wszystko się ułoży.

Krok 1

Zaplanuj zapraszanie gości,musząc wybierać aby uniknąć spotkania osób ze sobą skłóconych oraz tych których zachowanie uważasz za niestosowne.Przygotuj ustawienie miejsc oraz umieszczaj osoby które się znają obok siebie,unikniesz przemieszczania się gości w trakcie imprezy.Zachowaj w rezerwie miejsca na wypadek przybycia większej ilości osób niż planowałeś.

Krok 2

Posiłki jeżeli jest to możliwe przygotuj wcześniej tak aby ich podawanie było płynne i szybkie.Rozmieszczenie podanych dań powinno nie stwarzać problemu z nabieraniem przez gości na talerze,potrawy oraz pieczywo powinno być równomiernie na stole w kilku miejscach,dotyczy to również napoi oraz alkoholu(jeżeli jest przewidziany).

Krok 3

Zmieniaj często talerzyki jeżeli po zjedzeniu jednego dania nie nadają się do dalsze konsumpcji,nie powinno zabraknąć serwetek oraz talerzyków na pozostałości po zjedzeniu np.kurczaka,staraj się szybko wymieniać na czyste.

Krok 4

Wyłącz telewizor ponieważ rozprasza atmosferę,staraj się włączyć delikatną muzykę ale nie za głośno,chyba że masz w planie imprezę taneczną.Postaraj się porozmawiać z każdym gościem,nie dominuj nad wszystkimi używając donośnego głosu bo spowoduje to rozmowy w podobnym tonie tak że w końcu każdy będzie rozmawiał coraz głośniej a w sumie nikt nikogo nie zrozumie.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak być dobrym gospodarzem na przyjęciu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!