Jak rozplanować miejsce w szafie

Jak rozplanować miejsce w szafie

Szafa to nieodłączny element znajdujący się w każdym domu. To w niej przechowujemy ubrania, obuwie, a czasem i różne sprzęty pomocne w sprzątaniu. Odpowiednie rozplanowanie miejsca w szafie staje się więc kluczowym elementem do zachowania porządku – tym bardziej, że każdy z nas różnie interpretuje to pojęcie. Poniżej znajduje się kilka pomocnych rad na rozplanowanie wnętrza szafy.

Krok 1

Szafa oraz akcesoria znajdujące się w niej powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów. Im bardziej skomplikowaną konstrukcje szafy wybierzesz (wysuwane półki, kosze, wieszaki na spodnie, pionowe szuflady itp.), tym więcej elementów będzie się na nią składało. Zadbaj o to, aby nie kupować pierwszej lepszej szafy z podrzędnego sklepu. Pamiętaj, że będzie Ci ona służyła przez długi czas, a nie ma nic bardziej frustrującego niż odpadające szyny szuflad, zawiasy czy wieszaki.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zaoszczędzić miejsce w szafie

Krok 2

Pomyśl, które ubrania będą znajdowały się w koszach, szufladach, a które planujesz rozwiesić. Ubrania, które powiesisz na drążkach szafy podziel na te o krótkiej długości i te dłuższe. Część szafy przeznacz na powieszenie drążka, na którym znajdą się długie ubrania, kolejną na dwa wieszaki zamocowane jeden nad drugim. To właśnie na nich zawisną: koszulki, spódniczki, czy swetry.

Krok 3

Nie ściskaj ubrań w szafie. Pozostaw im trochę przestrzeni na swobodne krążenie powietrza. Rzeczy na wieszakach powinny być rozsunięte od siebie o ok. 2-3 cm. Ubrania znajdujące się na półkach nie powinny przypominać wielkich stert. Utrudni Ci to jedynie wyciąganie i utrzymanie porządku.

Krok 4

Pamiętaj, że szafa nie służy jedynie do przechowywania ubrań. Często chowamy w niej najróżniejsze przedmioty jak: materace, deski do prasowania, namioty itp. Dobierając odpowiednio akcesoria, półki, uchwyty odnajdziesz miejsce i na takie przedmioty.

Krok 5

W utrzymaniu porządku pomogą Ci stare pudełka po butach, w których przechowasz drobne przedmioty, dla których nie znalazło się miejsce. Opisz każde pudło, tak aby w szybki sposób odnaleźć potrzebne rzeczy. Jeżeli przechowujesz buty w pudełku, obróć je zdjęciem do przodu lub wykonaj je i naklej na pudełko.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak rozplanować miejsce w szafie skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
  1. Awatar użytkownika gaucho3

    gaucho3

    Jul 18, 2013

    bardzo dobry pomysł naprawdę ;)