Jak uporządkować garderobę i utrzymać porządek w szafie?

Jak uporządkować garderobę i utrzymać porządek w szafie?

Często Wam się zdarza, że nie możecie czegoś znaleźć w swojej szafie albo garderobie? Wkładacie do niej wyprasowane rzeczy, a gdy chcecie je założyć są już pogniecione? To wszystko wina złej organizacji. W tym poradniku dowiecie się jak uporządkować garderobę i utrzymać porządek w szafie.

Krok 1 - Pozbywamy się niepotrzebnych rzeczy

Sporo miejsca w szafie zajmują nam zwykle rzeczy, których już nie nosimy. Możemy z nich zrobić pożytek i oddać je potrzebującym lub schować do foliowych worków i wynieść do piwnicy. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zaoszczędzić miejsce w szafie

Krok 2 - Segregujemy ubrania

W najszybciej dostępnych miejscach szafy powinny znajdować się ubrania, w których często chodzimy. Dlatego jeśli codzienne ubieramy się do pracy w garnitur i koszulę powinny one mieć swoje specjalne miejsce. Resztę dzielimy na ubrania sportowe, wieczorowe, domowe itd. 

Swetrów nie wieszamy nigdy na wieszaku, to niepotrzebna strata miejsca. Podobnie zresztą jak koszulki. Przechowujemy te rzeczy oddzielone przegrodami na półkach albo w specjalnych pudełkach.

Powinniśmy również mieć specjalne miejsce na bieliznę i dodatki. Najlepiej zapakować je w pudełka lub koszyki wtedy mamy łatwą możliwość ich wyciągnięcia i przeglądania. 

Możemy również wykorzystać naszą szafę w sposób niezaplanowany przez producenta. Jeśli mamy otwierane drzwi możemy na nich zamontować haczyki lub szynę na krawaty. 

Ważne jest przechowywanie pościeli. Każdy z kompletów trzymamy osobno, najlepiej wkładając poszczególny do jednej poszewki poduszki. 

Krok 3 - Wieszaki, wieszaki, wieszaki

Kupujemy dużo wieszaków, zawsze się przydadzą. Wieszaki różnego rodzaju, do spodni, antypoślizgowe do śliskich materiałów. Powinny być mocne aby się nie złamały ani nie ugięły. Dobre będą również wieszaki o kształcie ramion, w ten sposób nie zdeformują naszych płaszczy lub kurtek. Nie przechowujemy ubrania w plastikowych pokrowcach. Przez to materiał nie może oddychać i zatrzymują chemikalia używane przy praniu odzieży.

Krok 4 - Dbamy o czystość

Szafa powinna być czysta. Dokładnie ją czyścimy odkurzaczem i wycieramy kurze. Podobnie robimy z wieszakami, również je czyścimy. Szafę powinniśmy również chronić przed molami. W tym celu można kupić wiele preparatów w postaci zawieszek lub naklejanych na ścianki szafy. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak uporządkować garderobę i utrzymać porządek w szafie? skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!