Jak ułatwić sobie sprzątanie łazienki

Jak ułatwić sobie sprzątanie łazienki

Sprzątanie żadko kiedy jest lubianym zajęciem, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z łazienką. Nasza zadanie może umilić znajomość kilku sztuczek. Poniżej znaduje się spis najciekawszych trików.

Krok 1 - Prysznic

Na główce od prysznica bardzo szybko osadza się kamień i inne zanieczyszczenia. Aby ją dobrze wyczyścić musimy rozkręcić słuchawkę. Zatkane dziurki przepychamy igłą, a główkę czyścimy przy pomocy starej szczoteczki do zębów. Plastikowe części prysznica czyścimy kawałkiem cytryny.

 

Krok 2 - Napełnianie wanny wodą

Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcesz aby woda wpadająca do wanny robiła zbyt dużo hałasu, możesz nałożyć na kran pończochę. Powinna być na tyle długa, aby jej koniec dotykał dna wanny. Woda ściekająca po pończosze po cichu będzie gromadziła się w wannie. Możemy również za pomocą prysznica przyłożonego do dna wanny niewielkim strumieniem napełnić ją tak, by zakryła większość główki, a następnie zwiększyć strumień wody i napełniać wannę trzymając słuchawkę od prysznica poniżej poziomu wody.

Krok 3 - Nieprzyjemny zapach z odpływu

Nieprzyjemnego zapachu z odpływu możemy pozbyć się wlewając do niego roztwór wody z dodatkiem łyżki Boraksu.

Krok 4 - Usuwanie kamienia z muszli

Żeby usunąć kamień z muszli klozetowej musimy przygotować roztwór z wody i octu wymieszanych w stosunku 10:1. Taką mieszaninę wlewamy do muszli na całą noc. Rano przecieramy ją wilgotną ścierką i spłukujemy wodę.

 

Krok 5 - Nieprzyjemny zapach z toalety.

Przeważnie w celu usunięcia nieprzyjemnego zapachu z toalety używamy gotowych zawieszek. Z powodzeniem możemy zastąpić je zapałką. Wystarczy, że wrzucimy do toalety spaloną w całości zapałkę, a w higieniczny sposób pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów.

Krok 6 - Rybiki

Widziałeś w swojej łazience małe, podłużne robaczki uciekające przed światłem? To zapewne rybiki. Jeśli chcesz się ich pozbyć wymieszaj Boraks z cukrem i posyp miejsca w których pojawiają się rybiki.

Krok 7 - Rewitalizacja gąbki

Jeżeli używasz naturalnej gąbki, a ta stała się twarda i wydziela nieprzyjemny zapach, nie musisz jej od razu wyrzucać. Namocz ją w wodzie z solą i zostaw na noc. Kiedy z rana dobrze ją wypłuczesz będzie jak nowa.

Krok 8 - Czyszczenie grzebienia

Grzebień umyjemy najszybciej, kiedy spryskamy go pianką do golenia i dokładnie wypłuczemy pod bieżącą wodą. Możemy również myjąc włosy wykorzystać w tym celu pianę z szamponu.

Krok 9 - Kosz na śmieci

Wybierając kosz na śmieci do łazienki zwróć uwagę na to z jakiego materiału jest wykonany. Lepiej sprawdzi się kosz plastikowy, ponieważ w wilgotnym środowisku kosze wykonane z metalu szybko pokrywają się rdzą.

Krok 10 - Zaparowane lustro

Jeżeli chcesz szybko pozbyć się pary z lustra skieruj na nie strumień powietrza z suszarki. Przecierając je papierem toaletowym lub ręcznikiem sprawisz, że powstaną smugi.

Krok 11 - Para w łazience

Jeżeli nie chcesz aby w trakcie kąpieli wytworzyło się dużo pary napełniając wannę wlej najpierw trochę zimnej wody na dno, a dopiero wtedy odkręć ciepłą wodę.

Krok 12 - Czyszczenie fug

Fugi najłatwiej wyczyścić za pomocą szczoteczki do zębów. Jeżeli chcemy je wybielić musimy użyć roztworu amoniaku albo proszku do pieczenia.

Krok 13 - Czyszczenie kafelek

Kafelki najlepiej jest czyścić roztworem octu, zapewni im to warstwę ochronną przed osiadaniem kolejnych zabrudzeń. Jeżeli chcemy aby ładnie się błyszczały musimy przetrzeć je emulsją do polerowania płytek i delikatnie przetrzeć miękką szmatką.

Krok 14 - Haczyki

Aby plastikowe haczyki nie odpadały ze ściany, warto namoczyć je w odrobinie piwa przed przyklejeniem. Wzmocnimy w ten sposób przylepność warstwy z klejem.

Krok 15 - Osad na kranie

Na kranie bardzo często tworzy nam się osad z kamienia, który trudno usunąć. Ułatwimy sobie zadanie jeżeli owiniemy kran na ok. 2 godziny szmatką zamoczoną w occie a następnie wyczyścimy go tak jak zwykle.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wyczyścić armaturę łazienkową i kuchenną

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak ułatwić sobie sprzątanie łazienki skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!