Jak dbać o fiołki alpejskie

Jak dbać o fiołki alpejskie

Piękne fiołki alpejskie charakteryzują się tym, że kwitną i cieszą oko przez cały rok. Dlatego jeżeli chcemy, aby pięknie prezentowały się nawet zimą, powinniśmy o nie odpowiednio dbać. Jak pielęgnować te niezwykłe rośliny?

Krok 1 - Miejsce

Fiołek alpejski lubi jasne i ciepłe pomieszczenia. Nie stawiaj go jednak w miejscu, gdzie będzie bezpośrednio narażony na promienie słoneczne, ponieważ mogą one zniszczyć jego delikatne liście. 

Krok 2 - Temperatura

Idealna temperatura dla tego kwiata to od 15 do 18 stopni Celsjusza w ciągu dnia i od 12 do 15 stopni w nocy. W przypadku większych temperatur, fiołek narażony jest na przegrzanie, co niekorzystnie wpływa na jego rozwój. 

Krok 3 - Nawadnianie

Podlewaj kwiatka od spodu, wlewając wodę do podstawki. Po kilku minutach usuń z niej nadmiar wody. Do kolejnego podlewania ziemia powinna wyschnąć, ale nie być bardzo wysuszona. W przypadku fiołka alpejskiego podlewanie jest chyba najbardziej problematyczną czynnością, gdyż nie można przesadzić z nadmiarem wody, ale nie można także dopuścić do zwiędnięcia rośliny. 

Krok 4 - Nawożenie

Nawożenie fiołka alpejskiego powinno odbywać się raz na dwa tygodnie. Nawoź kwiata zrównoważonym nawozem na przemian z tym, który posiada podwyższony poziom potasu w sobie. Staraj się natomiast unikać nawozów o dużej zawartości azotu. 

Ciekawostka

Aby przyspieszyć proces produkcji nowych pąków, regularnie usuwaj zżółkłe i zwiędłe kwiaty i liście.  

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak dbać o fiołki alpejskie skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!