Jak uprawiać dracenę

Jak uprawiać dracenę

Warto poznać kilka porad na temat hodowaniu draceny. Jest to roślina ozdobna, którą śmiało można udekorować domowe aleje, ogrody, a nawet wnętrza.

Krok 1

Po pierwsze dla draceny należy wybrać odpowiednie miejsce. Roślina wymaga dużo rozproszonego światła, dlatego najlepiej ustawić ją w swobodnym miejscu, w odległości 1-2 m od okna.

Uwaga

Latem roślinę warto przełożyć na taras, balkon lub werandę.

Krok 2

Dracena należy uprawiać w temperaturze 18-20°C, natomiast w zimie temperatura nie może być niższa niż 16 stopni. Roślinę najlepiej uprawiać w ziemi, która powinna być stale wilgotna, ale nie może być zalana. Warto też systematycznie spryskiwać liście miękką wodą.

Krok 3

Kolejnym krokiem jest zadbanie, aby od wiosny do jesieni, co 2-3 tygodnie używać roztworu mieszanki nawozowej. Zimą nie należy stosować nawozów.

Uwaga

Przy uprawie draceny może nastąpić atak grzybów, wełnowców, przędziorek czy tarczowników. Atak szkodników objawia się plamami na liściach.

Krok 4

Dracena potrzebuje ziemi przepuszczalnej, która utrzymuje wilgoć. Warto użyć ziemii ogrodniczej z torfem oraz gruboziarnistego piasku. Hodowaną roślinę należy przesadzać, gdy korzenie będą wychodzić z otworów odpływowych. Przy dużych roślinach należy wymienić wierzchnią warstwę ziemi w doniczce. Należy pamiętać o drenażu

Uwaga

Przy pielęgnacji warto zadbać o przycinaniu zaschniętych końcówek liści. Zacząć trzeba od najniżej rosnących i starzejących się liści, natomiast kurz z rośliny ścierać delikatnie wilgotną szmatką.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak dbać o kwiaty domowe za pomocą piwa

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak uprawiać dracenę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!