Jak uprawiać niezapominajki

Jak uprawiać niezapominajki

Niezapominajki to piękne kwiaty o niebieskiej barwie. Jeżeli posiadamy przydomowy ogródek, możemy upiększyć go właśnie tymi roślinami. Wystarczą nasiona, odpowiednia gleba i po niedługim czasie wyrosną nam z nich wspaniałe kwiaty. Jak uprawiać niezapominajki? Tego dowiecie się z tego poradnika.

Krok 1 - Gdzie rosną niezapominajki

Te niebieskie kwiaty występują na podmokłych, wilgotnych terenach - takich górskie lasy, łąki czy zarośla. Są to ocienione miejsca, w których kwiaty czują się najlepiej. Na szczęście możemy uprawiać je również z powodzeniem w przydomowych ogródkach, doniczkach itp.

 

Krok 2 - Uprawa z nasion

Wiosna to idealna pora na niezapominajki. Okres w którym siejemy kwiaty to maj-lipiec. Niezapominajki wysiewamy wprost do gruntu. Gdy wyrosną młode roślinki, przesadzamy je w stałe miejsce (najczęściej jest to sierpień,wrzesień lub na kolejna wiosna). Rozstaw przesadzanych roślin nie powinien wynosić mniej niż 15-25 cm. Kwiatki zakwitną w następnym roku po zasianiu.

Krok 3 - Miejsce uprawiania niezapominajek

Wybór stanowiska uprawy niezapominajek jest niezwykle ważnym czynnikiem, dlatego powinniśmy zwrócić na nie szczególną uwagę. Ważne aby gleba była wilgotna, żyzna. Miejsce powinno być zacienione. Uprawę można wzbogacić o skalniaki, rabatki itp.

Krok 4 - Uprawa doniczkowa

Jeśli zdecydujemy się na uprawę doniczkową, mamy w tym momencie dwa wyjścia - albo zakupić kwiaty i przesadzić je do większej doniczki, lub też zasiać za pomocą nasion. Należy pamiętać, że roślinki lubią dużo wody, a więc musimy je często podlewać.

Krok 5 - Efekty uprawy

Efektem uprawy oczywiście są piękne, błękitne roślinki, które osiągają od 15-25cm wielkości. Niezapominajki kwitną od maja do sierpnia. Możemy również znaleźć innej barwy rośliny, które możemy uprawiać w podobny sposób.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić nawadniacz do kwiatów

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak uprawiać niezapominajki skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!