Jak pielęgnować trawnik w okresie jesiennym

Jak pielęgnować trawnik w okresie jesiennym

Jeżeli nie chcesz przeżyć niemiłego szoku, kiedy po zimie stopnieje śnieg, a ty ujrzysz nieładny, niezdrowy i zdecydowanie mało estetyczny trawnik, zadbaj o niego już jesienią.

Krok 1

Najistotniejszym zabiegiem jest systematyczne usuwanie opadłych z drzew liści oraz przesuszonych i zwiędłych kwiatów. Niesprzątnięte, utrudniają promieniom słonecznym przeniknięcie do trawy. Zabieg ten możesz tradycyjnie wykonać za pomocą grabi lub specjalnej, elektrycznej dmuchawy. Zebrane liście i inne rośliny przenieś na kompostownik.

Krok 2

Jeżeli zaobserwujesz pojawiające się chwasty, użyj środka, który je usunie. Mimo tego, iż działają one w wysokich temperaturach, jesienią także spełnią swoje zadanie. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak założyć trawnik

Krok 3

Aby trawnik odpowiednio rósł, należy od czasu do czasu wykonać zabieg aeracji czyli napowietrzania. Polega on na nakłuwaniu darni kolcami. Dzięki temu gleba staje się bardziej luźna, jej korzenie stają się silniejsze, a po zimie jest w stanie szybciej się zregenerować. 

Krok 4

Aby obumarłe resztki roślin (sprzyjają rozwojowi grzybów i bakterii) nie zagrażały innym roślinom, przynajmniej raz w roku (jesienią lub wiosną) wykonaj wertykulację trawnika. Polega ona na płytkim i pionowym nacinaniu darni za pomocą wertykulatora ręcznego lub mechanicznego. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak pielęgnować trawnik w okresie jesiennym skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!