Jak urządzić kuchnię z wyspą kuchenną

Jak urządzić kuchnię z wyspą kuchenną

Wyspa kuchenna to świetny sposób na zagospodarowanie pustej przestrzeni w dużej kuchni. To także modny i praktyczny mebel, który przyda się zarówno przy spożywaniu rodzinnych obiadów jak i na koktajlowych przyjęciach. Poniżej przedstawię wam kilka porad, które przydadzą się przy wyborze wyspy.

Krok 1

Właściciele dużych kuchni mogą pozwolić sobie na naprawdę duże wyspy. Przy projektowaniu wnętrza trzeba jednak pamiętać o odpowiedniej odległości między nią a innymi meblami w pomieszczeniu. Przede wszystkim, wyspa nie powinna utrudniać przejścia w żadnym miejscu oraz nie może uniemożliwiać korzystania z innych sprzętów np. z lodówki, kuchenki, zmywarki czy szafek. 

Krok 2

Jeżeli chciałbyś być posiadaczem wielofunkcyjnej wyspy, na której ugotujesz obiad, ale także umyjesz naczynia- pomyśl o tym przy wyborze projektu domu. Dzięki temu unikniesz problematycznych prac. Zamontowanie zlewu z dopływem wody oraz kuchenki gazowej w późniejszym czasie wiąże się ze zrywaniem podłogi i instalowaniem rur. 

Ciekawostka

Wyspa kuchenna jest elementem, który fantastycznie oddzieli salon z kuchnią. Dzięki temu uzyskasz efekt ładu i harmonii oraz oddzielisz przestrzeń przeznaczoną do odpoczynku z roboczą i ciągle pełną domowników kuchnią. 

Krok 3

Zadbaj również o odpowiednie oświetlenie wyspy kuchennej. Dobrze sprawdzą się wiszące lampki halogenowe. 

Krok 4

Jeżeli wyobrażasz sobie siebie siedzącego na wysokim krześle barowym tuż przy wyspie, zrealizuj swoje wizje! Wybierz wyspę, która przeznaczona jest właśnie do tego celu. Nie musisz rezygnować z szuflad i szafek na rzecz siedzisk. Na rynku jest wiele rodzajów wysp, które łączą praktyczność i wygodę

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak urządzić kuchnię z wyspą kuchenną skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!