Jak urządzić łazienkę

Jak urządzić łazienkę

Niech nasza łazienka będzie dokładnie przemyślanym i zaaranżowanym pomieszczeniem, które będzie nam się podobać i z którego będziemy dumne.

Krok 1

Niezmienny pozostaje trend łazienki w kafelkach. Ale potraktujmy kafelki nie tylko praktycznie. Wykorzystajmy je do stworzenia swojego własnego wnętrza! Mamy do wyboru mozaiki, płytki z wymyślnymi ornamentami, płytki trójwymiarowe z geometrycznymi motywami, kafelki przypominające kwiatowe tapety, wypukłe nadruki z których można tworzyć obrazy. Innymi słowy, w dzisiejszych czasach dostępne jest wszystko. Wystarczy zastanowić się jaki chcemy styl. Przykładowo bizantyjski przepych nadal jest trendy ale może chciałbyś coś nowocześniejszego. Możesz wtedy postawić na bardziej surowe płytki w jakimś mocnym kolorze..

Krok 2

Jeśli chodzi o wybór kolorów, to wciąż w modzie są brązy, kremy i biel. Takie kolory pasują do każdego stylu. Coraz bardziej popularne staja się także takie kolory jak żółty lub pomarańczowy a także ostre kolory jak czerwień i amarant. Jeżeli nie masz odwagi na łazienkę w czerwieni to postaw na czerwone lub amarantowe dodatki, które w połączeniu z bielą i czernią świetnie wygląda. A jeżeli masz bardziej tradycyjne podejście to zastosuj pastelowe odcienie błękitu, różu lub zieleni. Wtedy będziesz mógł sobie pozwolić np. na wiklinowe kosze. 

Krok 3

Warto przestawić się na myśl o łazience jako wnętrzu do aranżacji. Nie bójmy się dekorowania i upiększania. W sklepach od ilości i różnorodności dostępnych dekoracji może zawirować nam w głowie. Wiele ozdób może mieć także praktyczne zastosowania. Obecnie mamy tak ogromny wybór stylów, że możemy dobrać sobie co tylko zechcemy i idealnie utrzymać konwencję i cel do którego dążymy w naszej łazience. 

Uwaga

Do bardzo małych łazienek nie stosujmy dużych kafelków oraz wzorów. Niech będą małe i połyskujące, gdyż w przeciwnym razie optycznie pomniejszymy łazienkę. 

Ciekawostka

Wspomniany już bizantyjski przepych nadal jest modny. Jednak starajmy się unikać nadmiaru kosmetycznych buteleczek i słoiczków. To już nie te czasy, że każda rzecz musiała stac na wierzchu. Teraz styl przejawia się w oryginalnych meblach i dodatkach. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zwinąć ręczniki na styl pieska

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak urządzić łazienkę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!