Jak urządzić przedpokój w bloku

Jak urządzić przedpokój w bloku

Wielu z nas nie przywiązuje zbyt wielkiej uwagi do wystroju przedpokoju. Jednak to właśnie przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, który oglądają wchodzący do naszego mieszkania goście. Od was zależy czy zrobi on dobre pierwsze wrażenie czy wręcz przeciwnie.

Krok 1

Przedpokój to miejsce, w którym przechowujemy wszystkie przedmioty, które mogłyby zagracać nam jakiekolwiek inne pomieszczenia. Dlatego też, najważniejszymi elementami są szafy, szafki i pawlacze. Bardzo praktycznym oraz estetycznym rozwiązaniem jest zamontowanie szafy z przesuwanymi drzwiami.

Krok 2

Pomyśl także o delikatnym oświetleniu meblowym (LED, halogenowe). Wprowadzą Cię w tajemniczy nastrój i pięknie podświetlą meble i całe poimeszczenie.  

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wirtualnie zaaranżować pokój lub mieszkanie

Krok 3

W planowaniu aranżacji przedpokoju nie zapomnij o wyznaczeniu miejsca na szafkę na buty, wieszaki na kurtki oraz półki na walizki, torby itp. 

Krok 4

Aby optycznie powiększyć mały, blokowy przedpokój możesz pomalować go na jasny kolor oraz zwiesić na ścianach lustra

Krok 5

Jeżeli pozwalają Tobie na to warunki, postaw przy wejściu komodę. Jest to idealne miejsce na szybkie odstawianie kluczy, torebek, rękawiczek itd. Jeżeli metraż nie pozwala na to, przykręć chociaż mała półkę. 

Krok 6

W trochę większych przedpokojach dobrym i praktycznym rozwiązaniem jest położenie tam małego fotela lub pufa, na których można by zakładać obuwie. 

Krok 7

Zwróć uwagę na to, że po przedpokoju zazwyczaj poruszamy się często w brudnych i obłoconych butach. Dlatego dla własnej wygody zainwestuj w płytki, które są odporne na ścieranie. Jeżeli natomiast skusiłeś się na podłogę drewnianą- zainwestuj w dobrą wycieraczkę do butów. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak urządzić przedpokój w bloku skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!