Jak urządzić wnętrze kierując się emocjami

Jak urządzić wnętrze kierując się emocjami

Widomym jest, że w wielu sytuacjach kierujemy się sercem, a nie rozumem. Nikt jednak nie powiedział, że wyjdzie nam to na złe. A tym bardziej może wyjść na dobre, gdy urządzamy własne mieszkanie. Generalnie, najważniejsze jest, abyśmy sami czuli się w nim dobrze.

Krok 1

Błędne jest myślenia, że przy aranżacji mieszkań panuje reguła jedności stylów. Gdy tylko masz na to ochotę, łącz różnorodne style. Niezabronione jest wprowadzenie jednocześnie elementów nowoczesnych z antykami. Wszystko tak naprawdę zależy od twojego gustu. Ważne jest natomiast, abyś mimo wszystko zrobił to ze smakiem. 

Krok 2

Przy mieszaniu stylów jak najbardziej wymagane jest łączenie barw. Czerwień i zieleń wydają ci się zbyt odważnym połączeniem? Pamiętaj, że do odważnych świat należy!

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zorganizować własną garderobę

Krok 3

Jesteś bardzo przywiązany do babcinego kredensu, ale boisz się, że zniszczy on całą koncepcję? Nic bardziej mylnego. Postaw go w kuchni czy w salonie jako podstawa i główny punkt pomieszczenia, a do niego dobierz resztę niekoniecznie klasycznych mebli. Wypróbuj połączenie takiego antyka z nowoczesnymi, praktycznymi, prostymi meblami. 

Krok 4

Swoboda i otwarta przestrzeń bez żadnych ograniczeń to pomysł lansowany przez nowoczesnych projektantów. Najważniejszy ich zdaniem jest minimalizm. Nie warto ograniczać przestrzeni oraz zagracać mieszkania zbędnymi meblami. 

Krok 5

Ważne, aby mieszkanie było wielofunkcyjne. Dobrze, aby dzięki dużej ilości szaf, szafek i półek- można było schować w nich niepotrzebne graty.

Krok 6

Ogromnie ważną rolę pełni światło. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów oświetlenia, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. 

Krok 7

Nowoczesne wnętrze to także metalowe elementy. Przykładowo, kuchnia musi posiadać metalowy okap oraz metalowe dodatki. Dobrze by było, gdyby to właśnie drewniana podłoga rozgrzewała atmosferę domową. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak urządzić wnętrze kierując się emocjami skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!