Jak urządzić mieszkanie dla singla

Jak urządzić mieszkanie dla singla

Dwupokojowe mieszkanie dla singla, to bardzo komfortowa sytuacja dla projektanta, który chciałby zaaranżować takie wnętrze. Jest to także wygodne dla samego zainteresowanego, ponieważ nie musi on dzielić się przestrzenią z nikim innym, a projekt i koncepcja wnętrza zależy tylko i wyłącznie od jego upodobań. Jak więc zaaranżować mieszkanie singla, aby nie było nudne, smutne i puste?

Krok 1

Szukaj mieszkania z otwartą przestrzenią. Jedyne drzwi, które tam będą, to drzwi wejściowe oraz drzwi od sypialni. Dzięki temu, wnętrze będzie wydawać się optycznie większe.

Krok 2

W otwartej kuchni wystarczy, że zawiesisz jedną szafkę na górze oraz dwie- trzy szafki na dole, na których umocowany jest przystosowany do przygotowywania na nim posiłków blat. Meble nie powinny być jasne, ale utrzymane w tonacji grafitu. Bardzo ładnie i nowocześnie będzie prezentował się zlewozmywak wykonany ze stali nierdzewnej. Całą kuchnię idealnie rozjaśni postawiony w poprzek biały barek, przy którym postawisz wysokie metalowe krzesła. Miejsce te będzie niezwykle praktyczne i funkcjonalne, ponieważ zjesz przy nim szybki posiłek, a możesz również zorganizować koktail party. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wirtualnie zaaranżować pokój lub mieszkanie

Krok 3

Całe mieszkanie (oprócz wydzielonej sypialni) pomaluj na kolor ciepłej czekolady z mlekiem. Postaw także na ciekawy wzór na ścianach, który doda wnętrzu oryginalności i finezji. Dzięki temu, że kuchnia będzie pomalowana w ten sam sposób- zachowasz ciągłość i spójność wnętrza. 

Krok 4

W części wypoczynkowej postaw wygodną kanapę i fotele, okrągły dywan oraz owalny, przeszklony stolik. Dla zaciekawienia gości, powieś lampę z kryształów. Zdecydowanie nikt nie przejdzie obok niej obojętnie. 

Krok 5

Możesz oddzielić sypialnię drzwiami przesuwanymi, które stworzą atmosferę intymności i tajemniczości dla właściciela mieszkania. 

Krok 6

Najważniejsze, aby łazienka w tego typu mieszkaniu była praktyczna i funkcjonalna. Dlatego też, postaw na duża ilość szafek, w których mógłbyś schować zbędne, zagracające pokoje rzeczy.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak urządzić mieszkanie dla singla skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!