Jak usunąć koniczynę z trawnika

Jak usunąć koniczynę z trawnika

Koniczyna posiada zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników. Jest jednocześnie uwielbiania i znienawidzona. Jedni podziwiają jakim jest urozmaiceniem dla trawnika, a drudzy chcą ją jak najszybciej z niego wytępić. Jeżeli należysz do tej drugiej grupy, zaraz dowiesz się jak pozbyć się koniczyny.

Krok 1

Zanim posiejesz trawę, około 2 tygodnie przed, całą powierzchnię, którą przeznaczyłeś pod darń, opryskaj herbicydem. Po tym czasie powinien on dokładnie wsiąknąć do wnętrza koniczyny i zniszczyć nawet jej korzenie. Kiedy trawa już wyrośnie, pomocne przy zwalczaniu koniczyn będzie regularne koszenie jej.

Ciekawostka

Koniczyna najchętniej rozwija się na zaniedbanej trawie, która jest na tyle słaba, że nie jest w stanie konkurować z chwastem o wartości odżywcze. W związku z tym musisz systematycznie podlewać, nawozić i na bieżąco usuwać pojawiające się chwasty z trawnika. 

Ciekawostka

Również niezagrabiona, skoszona trawa jest miejscem, gdzie szybciej i chętniej pojawiają się koniczyny. 

Krok 2

W związku z tym, że koniczyna jest chwastem wieloletnim, najlepiej usunąć ją całkowicie. Na większej powierzchni ręczne wyrywanie może okazać się niemożliwe. W tej sytuacji musimy sięgnąć po większy kaliber, czyli herbicydy. Najlepiej zainwestuj w te selektywne, które niszczą chwasty, ale nie wpływają źle na trawę. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak usunąć koniczynę z trawnika skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!