Jak usunąć plamy z jagód

Jak usunąć plamy z jagód

Często latem jeździmy ze znajomymi na jagody do lasu. Choć owoce tego małego krzaczka są pyszne, to niestety zostawiają po sobie cięzkie do usunięcia plamy. Ręce możemy doszorować używając kwasku cytrynowego, a co robić gdy ubrudzimy ich sokiem nasze ubrania? Poniższy poradnik przedstawia sposób jak usunąć plamy z jagód.

Uwaga

Zanim cokolwiek zrobisz, dokładnie przeczytaj informacje zawarte na metkach, ponieważ możesz uszkodzić ubrania.

Krok 1 - Usuwanie plam octem

Plamy z jagód są niezwkle uporczywe, mimo to jeśli użyjemy odpowiednich środków, możemy uratować nasze ubrania. Jednym ze sposobów jest użycie octu. Przygotuj roztwór wodny z octem, a następnie nasącz w nim brudne rzeczy. Po minimum godzinie (zaleca się kilka godzin), wyciągnij rzeczy i wypierz normalnymi sposobami.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak usunąć żółte plamy z potu na ubraniach

Krok 2 - Lniane ubrania

Jeżeli sok z jagód poplamił nasze lniane ubrania, bez paniki, namocz je w kwaśnym mleku i odstaw na minimum pół godziny.

Ciekawostka

Ciepłe mleko to bardzo dobry środek na plamy z jagód. Wystarczy , że połączysz je z ciepłą wodą i spłukasz swoje ubrania.

Krok 3 - Jedwab

Jedwab możesz uratować spirytusem, następnie spłukując go ciepłą wodą. Jeżeli nie uda Ci się usunąć plamy, spróbuj jeszcze raz wykonać tą czynność.

Krok 4 - Wełniane ubrania

Na wełniane ubranie najlepiej stosować sok z cytryny.

Krok 5 - Stare plamy

Stare plamy są bardzo trudne do wywabienia, jeżeli masz z nimi problem, wystaw plamę na słońce. Jeżeli nic to nie da, użyj dodatkowo innych metod.

Krok 6 - Inny sposób

Jeżeli żadna z metod nie zadziała, spróbuj zwilżyć plamę surowym mlekiem, wysuszyć ubranie, a następnie przemyć je mieszaniną amoniaku (2-3 łyżki) oraz boraksu (1 łyżka) oraz 1/2 szklanką wody. Po zastosowaniu roztworu, spłucz ubrania wodą mydlaną, a następnie czystą.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak usunąć plamy z jagód skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!