Jak wybrać wykładzinę podłogową

Jak wybrać wykładzinę podłogową

Znamy wiele zalet wykładzin. W porównaniu do dywanów, wykładziny są znacznie tańsze. Poza tym nie ustępują dywanom, jeżeli chodzi o różnorodność wzorów czy kolorystykę. Jak wybrać wykładzinę podłogową, tego dowiesz się z poniższego poradnika.

Krok 1

Zanim przystąpisz do wyboru wykładziny, musisz wiedzieć, że można spotkać jej dwie odmiany, a mianowicie wykładziny wykonane z linoleum i PVC oraz wykładziny dywanowe.

Krok 2

Wykładzina wykonana z PVC idealnie sprawdza się w miejscach gdzie układamy płytki. Są to najczęściej łazienki, korytarze itp. Najpopularniejszym wzorem takiej wykładziny są deski, klepki bądź parkiet. W sklepach możemy również znaleźć wykładziny, które doskonale imitują m.in płytki. Kupując wykładzinę, musimy zwrócić uwagę na jej grubość warstwy użytkowej (zazwyczaj waha się w granicach 0,3-1,2 mm). Jeżeli wybierzemy grubszą wykładzinę, możemy mieć pewność, że mniej się zużyje niż ta cieńsza.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak sprawić aby wykładzina przyjemnie pachniała

Krok 3

Linoleum bardzo dobrze się sprawdza w pomieszczeniach użytkowych. Ponieważ wykonane jest z naturalnych materiałów, nie elektryzuje się, a także ma antybakteryjne właściwości.

Krok 4

Wykładzina dywanowa jest bardzo zbliżona wyglądem do standardowego dywanu. Wykładzinę taką kładzie się zazwyczaj na całej długości podłogi. Dzięki temu, nie będziemy musieli układać pod spodem desek oraz paneli. Zaletą wykładziny dywanowej jest możliwość szybkiego odkurzenia. Wykładziny dywanowe nadają się praktycznie wszędzie, od sypialni po biura.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wybrać wykładzinę podłogową skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!