Jak czyścić grilla

Jak czyścić grilla

Grill to nieodzowny element lata. Świetnie uzupełnia spotkania ze znajomymi i rodziną. Wielu z nas nie wyobraża sobie wypoczynku nad jeziorem czy imprezy w ogrodzie właśnie bez niego. Mniej przyjemnie robi się, kiedy trzeba tego grilla umyć. Jak się do tego zabrać? Poniżej udowodnię, że nie musi to być tak wielką udręką.

Krok 1

Łatwiej jest czyścić jeszcze ciepłego grilla, więc poczekaj, aż trochę przestygnie i zabierz się do pracy!

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak skutecznie rozpalić grilla

Krok 2

Za pomocą specjalnej łopatki lub twardej szczotki wyszoruj tłuszcz z kratki. Najlepszym środkiem do czyszczenia będzie ciepła woda z mydłem i dodatkiem octu. Po tym zabiegu, wypłucz kratkę dużą ilością wody oraz wytrzyj do sucha ręczniczkami papierowymi

Ciekawostka

Nie wolno czyścić części ze stali nierdzewnej twardymi i szorstkimi materiałami. Wypoleruj je po prostu specjalnym detergentem lub ciepłą wodą z octem i mydłem. 

 

Krok 3

Co jakiś czas sprawdzaj, czy aby przypadkiem twój grill nie rdzewieje. Jeżeli tylko zauważysz takie miejsce, oczyść je, pomaluj świeżą farbą i posmaruj olejem. 

Krok 4

Jeżeli jesteś posiadaczem grilla na kółkach, pamiętaj o czyszczeniu ruchomych części takich jak np. kółka. 

Ciekawostka

Aby podczas zimy twój grill nie zardzewiał, przechowuj go w suchym i ciepłym miejscu.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak czyścić grilla skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
  1. Awatar użytkownika GrupaPSC

    GrupaPSC

    Sep 26, 2015

    Grill najlepiej czyścić za pomocą ciepłej wody oraz silnego zasadowego środka (ph 13-14). Czyszczenie należy wspomóc mechanicznie szczotką. Należy pamiętać, aby czynność wykonywać w rękawiczkach. Środki do czyszczenia przypieczonych zabrudzeń są środkami silnie żrącymi.