Jak zrobić koktajl malinowy z bitą śmietaną - słodkie świeczki

Jak zrobić koktajl malinowy z bitą śmietaną - słodkie świeczki

Świeczki dodadzą słodkości i uroku wnętrzom, zwłaszcza dziewczęcym pokojom i kuchni. Są też wspaniałym pomysłem na prezent. Zrobione własnoręcznie, a więc najpiękniejszy jaki można podarować, prosto z serca.WIĘCEJ PROJEKTÓW DIY: - http://www.leczyrzeczy.pl/

Krok 1 - Krok 1

Na małym ogniu, „na wodzie” podgrzewamy pokruszony wosk do momentu uzyskania płynnej, jednolitej konsystencji. By uzyskać pożądany kolor biały wosk możemy zabarwić inną świeczką lub wymieszać go ze skruszoną kredką świecową.

Krok 2 - Krok 2

W międzyczasie wlewamy do wcześniej umytego naczynia niewielką ilość wosku i mocujemy w nim knot. Gotowe knoty można kupić w sklepie lub pozyskać z przetopionej świeczki. Czekamy chwilę, aż wosk dobrze zastygnie - to ważne.

Krok 3 - Krok 3

Ostrożnie wlewamy resztę roztopionego wosku do naczynia, pamiętając o pozostawieniu miejsca na „bitą śmietanę„. Knot ustawiamy pionowo i zabezpieczamy np. wykałaczkami. Uwaga na palce, wosk jest bardzo gorący! Odstawiamy całość na około godzinę do wstępnego stężenia.

Krok 4 - Krok 4

Pora na „bitą śmietanę„. Pokruszony na małe kawałki biały wosk podgrzewamy przez chwilę „na wodzie„. Lekko podtopiony dokładnie mieszamy i dziobiemy łyżeczką, po czym wykładamy go na nasz „deser” uważając, by nie zniknął pod nim knot.

Krok 5 - Krok 5

„Koktajl owocowy” po lekkim przestygnięciu możemy dodatkowo ozdobić np. woskową posypką lub woskowym karmelem. Gotowe! Mmm aż, by się chciało skosztować.

Krok 6 - GOTOWE!

Więcej DIY: http://www.leczyrzeczy.pl/

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić koktajl malinowy z bitą śmietaną - słodkie świeczki skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!