Jak wyczyścić przypalone na kuchence mleko

Jak wyczyścić przypalone na kuchence mleko

Aby upiec ciasto, zrobić kakao, owsiankę czy budyń musimy najpierw ugotować mleko. Jednak często zdarza się, że wyjdziemy na chwilę z kuchni, a powróciwszy, nasze mleko jest całkowicie rozgotowane, kipi, a co najgorsze- kuchenka jest przypalona. Jak więc doczyścić zabrudzenie? Co więcej, podam także sposób na to, jak zapobiec wykipieniu mleka.

Krok 1

Aby mleko w garnku nie przypaliło się, przed wlaniem do niego mleka- przepłucz go zimną wodą. Możesz także zostawić na dnie odrobinę zimnej wody lub wlać mleko z kilkoma łyżkami wrzątku. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wyczyścić brudną kuchenkę

Krok 2

Połóż na dnie garnka mały talerzyk (niewielki rozmiar). Dzięki temu będziesz miał pewność, że mleko nie wykipi

Krok 3

Kolejnym sposobem na to, aby mleko nie wykipiało jest posmarowanie jego wewnętrznej ściany (5 cm ponad powierzchnię mleka) masłem. 

Krok 4

W momencie gdy widzisz, że mleko unosi się, włóż coś do garnka. Może to być np. łyżka. Odstaw także garnek z palnika i przestaw w inne miejsce. 

Krok 5

Aby mleko nie zważyło się, wsyp do garnka odrobinę cukru.

Krok 6

Gdy mleko wykipi na twoją kuchenkę, zdejmij z niej garnek, usuń nadmiar mleka za pomocą mokrej gąbki, a na przypalone miejsce wylej ocet.

Krok 7

Możesz także zainwestować w specjalny garnek, przeznaczony do gotowania mleka, który posiada podwójne ściany. Między nimi wlewana jest woda. Najnowsze garnki do gotowania mleka mają nawet gwizdek, który sygnalizuje o gotowości. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wyczyścić przypalone na kuchence mleko skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
  1. Awatar użytkownika ZwiadowcaWill

    ZwiadowcaWill

    Apr 04, 2014

    Jak pozbyc sie reklam : Gdy leci reklama kliknij na nia, wtedy pojawi sie jej strona, a reklama sie zatrzyma, teraz zamknij ta stronê i wróc na spryciarze. Nastêpnie przewiñ jak najbardziej reklame. Wtedy puscie filmik i reklama potrwa najwyzej 3 sekundy. Mam prosbe skopiuj to i wklejaj do komentarzy innych filmów. UWOLNIJMY SPRYCIARZE.PL OD REKLAM.