Jak dbać o trawnik latem

Jak dbać o trawnik latem

Każdy chce żeby jego trawnik był ozdobą ogrodu, wspaniałym uzupełnieniem kolorowych kwiatów oraz obiektem podziwu sąsiadów. Jednak żeby tak było, trzeba poświęcić mu sporo pracy i czasu.

Krok 1 - Koszenie

Latem jednym z ważniejszych zabiegów jest koszenie. Regularne koszenie (co najmniej jednokrotnie w ciągu tygodnia) wpłynie pozytywnie na utrzymanie darni na odpowiedniej wysokości. W przypadku kiedy zapomnisz lub zaniedbasz koszenie, musisz skosić trawę na dwa razy. Pierwszy raz ustaw kosiarkę jak najwyżej, a drugi raz obniż ją. Dzięki temu unikniesz szkodliwego przygniatania trawy do kół maszyny. 

Krok 2 - Podlewanie

Ideałem byłby w tym przypadku automatyczny system nawadniania. Jednak jest to instalacja bardzo kosztowna i nie każdy może sobie na nią pozwolić. Klasyczny i tradycyjny wąż ogrodowy także spełni swoje zadanie. Przy podlewaniu kieruj się zasadą, że lepiej rzadziej i obficiej nić często, ale mało. Latem, przy wysokich temperaturach, podlewaj trawnik około godziny 20. Dzięki temu unikniesz odparzenia się trawy. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić samoczynną kosiarkę

Krok 3 - Nawożenie

Częste koszenie trawy przyczynia się do jej osłabienia. Zużywają się usadowione w glebie składniki odżywcze, które trzeba uzupełnić. W tym celu potrzebny jest odpowiedni nawóz, który powinieneś rozprowadzać na trawę regularnie, raz w miesiącu. Uważaj, abyś dawkował go równomiernie, ponieważ w innym przypadku na trawniku powstaną plamy i przebarwienia. 

Krok 4 - Usuwanie chwastów

Nie jeden raz może zdarzyć się, że na trawie zauważysz chwasty. Nie stanowi to większego problemu, ponieważ pozbędziesz się ich dzięki chemicznym preparatom. Jeżeli nie chcesz wydawać na nie pieniędzy lub po prostu jesteś zwolennikiem naturalnych rozwiązań- wystarczy, że wyrwiesz lub wykopiesz chwasta razem z korzeniem. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak dbać o trawnik latem skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!