Jak zachować porządek

Jak zachować porządek

Najważniejszy w utrzymaniu porządku w domu jest plan działania. Jeszcze ważniejszym- postępowanie zgodnie z nim i realizowanie wyznaczonych celów. Dzięki temu nasz dom będzie zawsze czysty, schludny, estetyczny i zadbany, a niezapowiedziani goście już nigdy nie będą dla nas problemem.

Uwaga

Poniższe zalecenia należy wdrażać w życie codziennie! Pamiętajmy, że proste nawyki bardzo ułatwiają życie.

Krok 1

Miejsce, w którym śpimy powinno być estetyczne i kojarzyć się z oazą spokoju, a co za tym idzie- porządkiem. Powinniśmy więc codziennie rano ścielić łóżko oraz układać ubrania leżące wokół niego. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak radzić sobie w domu - 10 genialnych porad

Krok 2

Używane przez nas przedmioty należy zawsze odkładać na swoje miejsce. W innym przypadku bardzo szybko robi się nieporządek.

Krok 3

W momencie, gdy widzimy, iż nasz kosz na śmieci zapełnia się- powinniśmy go opróżnić. Zapobiegniemy w ten sposób rozwojowi nieprzyjemnego zapachu, który wydobywa się z pojemnika.

Krok 4

Nie poleca się zbierania naczyń i mycia ich hurtowo. Dużo łatwiej umyć je od razu po posiłku. Dzięki temu ułatwiamy tę czynność sobie, ale również zachowujemy ład i porządek w kuchni. 

Krok 5

Staraj się przecierać białą umywalkę w łazience. Ślady po mydle, paście do zębów czy zachlapania kosmetykami wyglądają bardzo nieestetycznie. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zachować porządek skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!