Jak zaaranżować ogród zimowy

Jak zaaranżować ogród zimowy

Ogród zimowy to miejsce, w którym można hodować nawet egzotyczne rośliny przez cały rok. To, jakie rośliny będziemy hodować, zależy od tego, po jakiej stornie domu umiejscowiona jest oranżeria. Większość kwiatów lubi wschód i zachód. Projekt zimowego ogrodu, wystrój, charakter i gatunki roślin, które tam wyhodujemy zależą głównie od naszej wyobraźni i upodobań, więc bierzmy się do pracy!

Krok 1 - Dzika Afryka

Ogród w stylu afrykańskim jest idealny dla zabieganych, nigdy niemających czasu ludzi. Charakterystyczne rośliny to kaktusy, palmy, bananowce, draceny i daktylowce. Ich urok podkreśli odpowiedni wystrój oranżerii, czyli brązowe i piaskowe barwy oraz dodatki w podobnej kolorystyce i meble z ciemnego drewna. Finezji dodadzą także afrykańskie maski oraz figurki tamtejszych zwierząt np. antylop. 

Krok 2 - Kraj kwitnącej wiśni

Ogród rodem z Japonii będzie odpowiednim miejscem dla wiecznie zielonych bambusów, azalii, kamelii oraz różnych odmian herbat. Odpowiednio udekoruj oranżerię. Zainwestuj w bambusowe maty, kolorowe tkaniny czy papierowe lampiony.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak przygotować pojemniki do uprawy rosliń

Krok 3 - Świeży zielnik

Świeże zioła przez cały rok to nie tylko piękne zapachy i intensywne aromaty, rozchodzące się po całym wnętrzu, ale także wspaniały dodatek do wszystkich potraw w naszej kuchni. Dlatego też, możesz zasiać pietruszkę, oregano, rozmaryn, tymianek i bazylię. Jeżeli chodzi o wystrój wnętrza, postaw na naturalizm (drewniana podłoga, dodatki z kamieni i misy z gliny). 

Krok 4 - Śródziemnomorski powiew wiatru

Ogród rodem ze słonecznej Grecji czy Włoch to przede wszystkim pięknie kwitnące oleandry, granaty, drzewa cytrusowe. Należy podkreślić, że są one dość wymagające i trudne w hodowli, dlatego należy przeczytać trochę więcej na ich temat zanim zdecydujecie się na ten typ zimowego ogrodu. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zaaranżować ogród zimowy skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!