Jak urządzić zaciemniony ogród

Jak urządzić zaciemniony ogród

Marzysz o pięknym i dobrze zaciemnionym ogrodzie? Nie wiesz jakie wybrać rośliny i jak go efektownie pielęgnować? Oto kilka porad jak urządzić zaciemniony ogród.

Krok 1

Na początku należy wybrać odpowiednią glebę. Rośliny lubiące cień rosną zazwyczaj w lesie, dlatego pierwszym krokiem jest zaopatrzenie się lekką, przepuszczalną, żyzną i próchniczą glebę.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak pozbyć się mrowiska z ogródka

Krok 2

Glebę należy głęboko przekopać, zachować przy tym ostrożność, aby nie zmieszać gleby żyznej z nieurodzajną. Na koniec warto dodać nawozy organiczne. Dla roślin cieniolubnych trzeba użyć przekompostowanych liści drzew, a rośliny kwasolubne nawozić przekompostowaną korą lub torfem kwaśnym. Nawóz należy rozkładać raz na rok, jesienią lub wiosną. Nie można także zapomnieć o regularnym podlewaniu roślin.

Krok 3

Jeśli w swoim ogrodzie chcesz posiadać drzewa, warto pod nimi posadzić rośliny cebulowe. Ich zaletą jest fakt, że wykorzystują okres, w którym drzewa nie mają jeszcze liści. Natomiast zamierają, gdy na drzewach zaczynają rosnąć liście. Rośliny cebulowe kwitną na wiosnę.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak urządzić zaciemniony ogród skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
  1. Awatar użytkownika elewtak

    elewtak

    Feb 17, 2013

    i to juz cały poradnik o urzadzaniu ogrodu? 2/5