Przygotowanie domu do imprezy

Przygotowanie domu do imprezy

Przygotowanie domu na przyjęcie lub imprezę nie jest szczególnie trudne. Aby nasze mieszkanie lub dom był przygotowany dla gości należy wykonać kilka rzeczy. Są to proste pomysły i wskazówki.

Krok 1 - Dodatkowe miejsce

Imprezy i przyjęcia w domu wiążą się mocno z potrzebą wolnej przestrzeni, która pozwoli gościom swobodnie się poruszać po domu.Meble z których nie będziemy korzystać na imprezie najlepiej w ogóle usunąć, np. do innego pomieszczenia. 

Krok 2 - Typ imprezy

Ustal z góry, jakiego rodzaju ma byc ta impreza lub przyjęcie. Dzięki temu ułatwisz sobie odpowiednie przygotowanie domu. Na bardziej oficjalne i formalne spotkania dobrym rozwiązaniem jest symetryczne ustawienie mebli i dodatków. Kolory powinny być stonowane, co da wrażenie elegancji. Na lekkie i swobodne imprezy ze znajomymi, przygotowując mieszkanie można pozwolić sobie na więcej zabawy kolorem i fakturami.

Krok 3 - Porządek w domu

Sprawdź dookoła czy mieszkanie wygląda dobrze i atrakcyjnie. Dopilnuj aby meble były ustawione w przyjazny dla gości sposób i czy aby wszyscy goście mogli się komfortowo zmieścić. 

Krok 4 - Motyw przewodni

Wybranie motywu przewodniego ułatwi nam odpowiednie przygotowanie domu na przyjęcie. Będziemy mogli ujednolicić wystrój wnętrza i nadać mu wyjątkowy, imprezowy charakter. Przykładowo takim motywem może być kolor albo np. jeden wspólny dla wszystkich element stroju. Trzeba pamiętać żeby temat wystroju miał kontynuację w innych pomieszczeniach domu.

Uwaga

Pamiętajmy o odpowiednim oświetleniu. Trzeba się upewnić, że oświetlenie pomoże nam w stworzeniu oczekiwanego klimatu. Przykładowo, bardzo dobre jest punktowe oświetlenie, które jest mniej inwazyjne, niż światło bijące z jednego źródła. Dodatkowo na stole można poustawiać małe świeczki i bukieciki kwiatów. Migające światło ognia ze świec doda relaksującego nastroju. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak przygotować letnią imprezkę

Skomentuj poradnik

Poradnik Przygotowanie domu do imprezy skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!