Jak zrobić basen w ogrodzie

Jak zrobić basen w ogrodzie

Każdy posiadacz ogrodu marzył także o wyposażeniu go w basen. Istnieją różne formy basenów i nie muszą stanowić od razu drogiego wydatku. Sprawdzimy je w poniższym poradniku.

Krok 1

Pierwszym najtańszym rozwiązaniem urządzenia sobie basenu w ogrodzie, jest wybór basen dmuchany. Istnieją różne wymiary takich basenów, od przeznaczeń typowo dla dzieci, do użytkowanie przez kilka dorosłych osób. Standardowa wysokość basenu wynosi 130 cm.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zbudować staw kąpielowy w ogrodzie cz.1

Krok 2

Drugim sposobem na zrobienie basenu w ogrodzie, jest wyposażenie go w basen skonstruowany na metalowych stelażach, które można zakupić u specjalnych producentów. Są one bardziej masywane niż baseny dmuchane i wymiarom dorównują dmuchanym. Mają poniżej 140 cm wysokości, a szerokość i długość waha się do 2 do 10 metrów. Tak samo jak poprzednia forma basenu, ta również jest łatwa w rozłożeniu i nie waga specjalnych zdolności.

Uwaga

Basen dmuchany i na stelażach można umieścić w każdym ogrodzie, w którym jest kilka wolnych metrów kwadratowych.

Krok 3

Trzecią formą urządzenie basenu w ogrodzie, a zarazem najdroższa, jest wbudowanie basenu w grunt ogrodu. Basen jest wyłożony kafelkami, a pod nim umieszczone są specjalne maty nieprzepuszczające wody oraz system grzewczy. Stworzenie i zbudowanie takiego basenu jest trudnym, kosztownym i czasochłonnym zadaniem, ale procentują stałością i solidnością wykonania.

Uwaga

Basen w ogrodzie należy systematycznie czyścić. Warto zaopatrzyć się odpowiednie filtry, odkurzacz, który będzie zbierał nieczystości z powierzchni oraz pamiętać, żeby zakrywać basen odpowiednimi matami na noc. Większy basen należy wyposażyć w pompkę, która będzie dostarczać wodę do zbiornika, a później go opróżni.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić basen w ogrodzie skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!