Jaką choinkę wybrać na święta Bożego Narodzenia

Jaką choinkę wybrać na święta Bożego Narodzenia

W przedświątecznym szale zakupów, sprzątania i gotowania, czas na kupno choinki znajdujemy zazwyczaj jeden dzień przed Wigilią. Aby zaoszczędzić cenny czas i uniknąć czasochłonnego chodzenia w tę i z powrotem w poszukiwaniu idealnego drzewka, zaplanuj to odpowiednio wcześniej.

Krok 1

Na samym wstępie pomyśl, gdzie chcesz postawić choinkę. Zapewnij jej odpowiednią ilość miejsca. Dzięki takiemu rozplanowaniu unikniesz niepotrzebnego podcinania gałązek i przycinania drzewka. 

Uwaga

Pamiętaj, że choinka nie może stać w pobliżu źródeł wytwarzających ciepło czyli np. obok kaloryfera lub kominka. Weź to pod uwagę, wybierając dla niej miejsce. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić papierową ozdobną choinkę

Krok 2

Przy zakupie bożonarodzeniowego drzewka, poproś obsługę, aby odwiązała je z ochronnej siatki i pokazała jak wygląda w pełnej okazałości. Nie chcesz przecież kupić kota w worku. 

Krok 3

Jak rozpoznać czy choinka jest świeża? Powinna mieć giętkie i sztywne igły, które nie opadną przy potrząsaniu drzewkiem lub przejechaniu ręką po gałązce. 

Krok 4

To, jaki gatunek choinki wybierzesz, zależy tak naprawdę od zasobów twojego portfela. Tańszy świerk jest zdecydowanie mniej trwalszy, a droższa jodła utrzyma się o wiele dłużej.

Krok 5

Jeżeli zainwestowałeś w drzewko w doniczce, jak najszybciej przesadź je do do ogrodu. Istnieje szansa, że przyjmie się i będzie dalej rosnąć. Zazwyczaj jednak rośline te mają uszkodzony system korzeniowy co oznacza, że bardzo mało prawdopodobne jest ich przyjęcie się. 

Komentarze: (0)

Pozostało: 1500 znaków