Jaką choinkę wybrać na święta Bożego Narodzenia

Jaką choinkę wybrać na święta Bożego Narodzenia

W przedświątecznym szale zakupów, sprzątania i gotowania, czas na kupno choinki znajdujemy zazwyczaj jeden dzień przed Wigilią. Aby zaoszczędzić cenny czas i uniknąć czasochłonnego chodzenia w tę i z powrotem w poszukiwaniu idealnego drzewka, zaplanuj to odpowiednio wcześniej.

Krok 1

Na samym wstępie pomyśl, gdzie chcesz postawić choinkę. Zapewnij jej odpowiednią ilość miejsca. Dzięki takiemu rozplanowaniu unikniesz niepotrzebnego podcinania gałązek i przycinania drzewka. 

Uwaga

Pamiętaj, że choinka nie może stać w pobliżu źródeł wytwarzających ciepło czyli np. obok kaloryfera lub kominka. Weź to pod uwagę, wybierając dla niej miejsce. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić papierową ozdobną choinkę

Krok 2

Przy zakupie bożonarodzeniowego drzewka, poproś obsługę, aby odwiązała je z ochronnej siatki i pokazała jak wygląda w pełnej okazałości. Nie chcesz przecież kupić kota w worku. 

Krok 3

Jak rozpoznać czy choinka jest świeża? Powinna mieć giętkie i sztywne igły, które nie opadną przy potrząsaniu drzewkiem lub przejechaniu ręką po gałązce. 

Krok 4

To, jaki gatunek choinki wybierzesz, zależy tak naprawdę od zasobów twojego portfela. Tańszy świerk jest zdecydowanie mniej trwalszy, a droższa jodła utrzyma się o wiele dłużej.

Krok 5

Jeżeli zainwestowałeś w drzewko w doniczce, jak najszybciej przesadź je do do ogrodu. Istnieje szansa, że przyjmie się i będzie dalej rosnąć. Zazwyczaj jednak rośline te mają uszkodzony system korzeniowy co oznacza, że bardzo mało prawdopodobne jest ich przyjęcie się. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jaką choinkę wybrać na święta Bożego Narodzenia skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!