Jak urządzić kawalerkę dla kobiety

Jak urządzić kawalerkę dla kobiety

Marzeniem każdej singielki jest niekoniecznie duże, lecz własne mieszkanie. Aranżacja wnętrza zależy wtedy tylko i wyłącznie od nas. Możemy pomalować i udekorować nasze mieszkanko zgodnie z własnym gustem i przekonaniem. Nie trzeba chyba dodawać jak wielką frajdę to sprawia!

Krok 1

Na wstępie, zastanów się nad kolorami ścian. Jasne barwy optycznie powiększą pomieszczenie. Ciemne kolory wprowadzą natomiast mroczną i przytłaczającą atmosferę. W takim wnętrzu będziesz ciągle zmęczona, smutna, senna a nawet apatyczna. Podsumowując, kolory ścian są niezwykle ważne, ponieważ wpływają na nasz stan ducha!

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wirtualnie zaaranżować pokój lub mieszkanie

Krok 2

W kawalerce wszystko znajduję się na jednej powierzchni. Możesz jednak temu zaradzić. Za pomocą ścianki działowej stwórz swój własny, kameralny kącik pracy lub mini-jadalnię. 

Krok 3

Unikaj antyków, starych i ciężkich szaf, sekretarzyków czy ogromnych foteli. Na takiej małej powierzchni najlepiej sprawdzają się meble praktyczne i funkcjonalne, które sprawują kilka funkcji np. szafka nocna, którą można rozłożyć i użytkować tak jak biurko. 

Krok 4

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie wnętrza. Oprócz lamp sufitowych pomyśl o lampkach stojących i klimatycznych halogenach. 

Krok 5

Zamiast ścianki działowej możesz także wbudować przesuwaną szafę. Między lustrami możesz zamówić np. obrazy Marilyn Monroe. 

Krok 6

Pamiętaj, że bardzo duży wpływ na całość mają szczegóły. Kup kilka bambusów lub kwiatka orchidei. Na jednej ze ścian powieś ulubiony obraz lub zdjęcie z przyjaciółką. Wnętrze od razu będzie cieplejsze, na czym zyska jego wewnętrzna atmosfera.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak urządzić kawalerkę dla kobiety skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!