Jaką wiertarkę udarową kupić

Jaką wiertarkę udarową kupić

Prawdziwy majsterkowicz powinien mieć w swoim domowym magazynie wiertarkę udarową. Świetnie przyda się w sytuacji, kiedy trzeba będzie wywiercić dziurę w twardszym materialne takim jak beton lub żelbeton. Zwykła wiertarka sobie z tym nie poradzi. Na rynku można znaleźć ogromny wybór wiertarek udarowych. Przeczytaj więc jaką kupić do indywidualnego, domowego użytku.

Krok 1 - Wiertarka udarowa z wiertłami cylindrycznymi

Do wykonywania prac w warunkach domowych nie potrzebujesz bardzo drogiego sprzętu. Na dobrą wiertarkę, z której na pewno będziesz zadowolony można wydać mniej pieniędzy.

 

Jeżeli masz w planach wiercić dziury w cegle, suporeksie i płycie kartonowo-gipsowej, wybierz wiertarkę udarową z wiertłami cylindrycznymi o mocy około 500-600 W. Dobry sprzęt uda ci się kupić nawet za 300 zł. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić wiertarkę do płytek PCB

Krok 2 - Wiertarka SDS

Chcąc wywiercić otwór w suficie, potrzebujesz nieco mocniejszego sprzętu. Moc tej wiertarki powinna oscylować w granicach 1000 W. Jedna równie ważnym parametrem jest tutaj siła uderzenia. Powinna ona wynosić 3 J

 

Jeżeli masz w planach większy remont, chcesz skuwać płytki lub tynk, wiertarka SDS na pewno będzie bardzo pomocna, ponieważ jest wyposażona w funkcję podkuwania. 

 

Koszt dobrej wiertarki SDS to około 600 zł. Natomiast za tego typu wiertarkę z oznaczeniem \'max\' przyjdzie nam zapłacić nawet ponad 1000 zł (jest zdecydowanie najsilniejsza, ale i największa- używają jej najczęściej profesjonaliści w celu zburzenia ściany działowej czy wykucia otworu okiennego). 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jaką wiertarkę udarową kupić skomentowało 3 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
 1. Awatar użytkownika Abibek

  Abibek

  Jan 17, 2015

  mam Eichmana.. ciężki ale śmiga.. tyle że stosuje nanoprotech. świetnie konserwuje i działa od lat.

 2. Awatar użytkownika mankell

  mankell

  Jan 07, 2015

  Jeśli chodzi o udarówkę, nie polecam niż innego niż Erman, jest to jeden z niewielu sprzętów tego typu, który po dłuższym czasie wzmożonego użytkowania nie nadaje się do rozbicia o kant tyłka. Można go zresztą łatwo dostać w necie w dobrej cenie http://www.e-maxmajster.pl/glowna/229-mlotowiertarka-2500w-mlot-erman-glowka-wiertla.html

 3. Awatar użytkownika michcio-spryciarz

  michcio-spryciarz

  Dec 30, 2013

  jak wiertarkę udarową kupić? hmmmmmm bez sensu