Jak wykorzystać wnękę na kuchnię

Jak wykorzystać wnękę na kuchnię

Kuchnia we wnęce wcale nie musi być nudna i nieciekawa. Najważniejsze jest dobre zaplanowanie przestrzeni, ciekawy pomysł oraz dużo chęci, a sukces będzie murowany! Poniżej podpowiem jak zagospodarować wnękę w kuchni.

Krok 1

Kolor takiej kuchni zależy od twojego gustu. Projektancki polecają jednak wybór farby czerwonej i szarej z dodatkami drewnianymi. Na pewno będzie się prezentować oryginalnie i ze smakiem. 

Krok 2

Małe okno jest bardzo pożądane w takiej kuchni. Najlepiej aby było drewniane, a pod nim postawisz doniczki z ziołami. Nie dość, że podkreślisz piękno intensywnej czerwieni, to dodatkowo, będziesz miała świeżą bazylię, rumianek czy rozmaryn na wyciągnięcie ręki. 

Krok 3

W kuchniach we wnęce jest zazwyczaj skos, który uniemożliwia postawienie tam czegokolwiek. Zawieś w tym miejscu szafki na odpowiedniej wysokości lub postaw dopasowaną do wysokości skosu biała lodówkę, która podkreśli barwę ścian.

Krok 4

Klimat kuchni idealnie dopełnią mahoniowe, ciemne panele. Podłoga, która położyłeś w kuchni, powinna być kontynuowana w dalszej części mieszkania, czyli w salonie. 

Krok 5

Zainwestuj w czerwone naczynia, miski, wazony i inne dodatki.

Krok 6

Postaw na biały sufit. Ozdób go jednak nowoczesnym oświetleniem. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykorzystać wnękę na kuchnię skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!