Jak usunąć wilgoć i pleśń ze ścian

Jak usunąć wilgoć i pleśń ze ścian

Gdy pleśń i wilgoć pojawiają się na naszych ścianach stajemy przed dużym problemem. Walka z nią często jest nieskuteczna i owocuje ponownym pojawieniem się tych symptomów na ścianie. Jak usunąć wilgoć i pleśń ze ścian nie skuwając tynków? Dowiecie się tego w tym poradniku

Krok 1

Niezależnie od pogody często wietrz mieszkanie. Jeśli posiadasz okna z opcją rozszczelnienia staraj się z niej jak najczęściej korzystać. Sprawdź również czy wszystkie otwory wentylacyjne są szczelne i nic nie zostało zatkane. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić prosty pochłaniacz wilgoci

Krok 2

Sprawdź cyrkulację powietrza w pokoju. Przez cały czas przez pokój powinno swobodnie przechodzić powietrze zamieniając stare zużyte i wilgotne nowym z zewnątrz. Zobacz czy otwory wentylacyjne są rozszczelnione i powietrze może swobodnie przez nie przepływać. 

Krok 3

Jeśli w jakimś miejscu na ścianie pojawi się wilgoć albo pleśń przetrzyj to miejsce wacikiem namoczonym w spirytusie lub innym detergencie z chlorem. Są do tego celu specjalne płyny z chlorem, którymi należy spryskać wilgotne miejsce. Zapobiegają one powstawaniu grzybów. Jeśli już się jednak one pojawiły możemy spryskać to miejsce płynem z chlorem, następnie po kilku sekundach delikatnie gąbką i w rękawiczkach zmyć grzyb. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak usunąć wilgoć i pleśń ze ścian skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!