Jak czyścić akumulator samochodowy

Poradnik dodany przez: Karczek33
3427 0

Jak czyścić akumulator samochodowy? Zobacz czym najlepiej i jak to zrobić. Twój akumulator jest mocno zabrudzony, bądź źle działa? Zaraz powiemy Ci jak najlepiej wyczyścić całą obudowę akumulatora ( górną, boczną i ewentualnie dolną warstwę).
Jeśli macie jakiekolwiek wyciągalne plastiki zamontowane w obudowie akumulatora to dobrze jest je wyciągnąć przed czyszczeniem. Następnie odłącz klemy. Zacznij od ujemnej i zabezpiecz je aby nie zwarły się z karoserią. Aby dokładnie oczyścić akumulator lepiej jest go wyciągnąć z samochodu.
Akumulator samochody możesz oczyścić za pomocą zwykłej benzyny ekstrakcyjnej i papierowego ręcznika. Ewentualnie można użyć specjalnych środków do odtłuszczania przystosowany specjalnie do powierzchni plastikowych.
Nalewamy benzynę ekstrakcyjną na papierowy ręcznik i dokładnie oczyszczamy akumulator samochodowy.
Dzięki temu zabiegowi zlikwidujemy wszystkie plamy i zanieczyszczenia. Możecie rozwiązać program rozładowywania się akumulatora. Co jednak najważniejsze, pomoże wykryć to ewentualne pęknięcia znajdujące się na obudowie akumulatora samochodowego. Co może skutkować ewentualnymi problemami z instalacją elektryczną znajdującą się w samochodzie.
Ważne jest aby oczyszczać nasz akumulator co najmniej raz na kilka lat. Zajmie to wam dwadzieścia do trzydziestu minut, ale za to będziecie mieli pewność że wasza bateria, ogniowo jest w pełni sprawne.
Czyszczenie wykonujcie na rozłączonym akumulatorze! To bardzo ważne. Nie zapominaj o tym nigdy.
Teraz wystarczy tylko włożyć go do auta i podłączyć. W tej chwili możesz już ciesz się w pełni sprawnym oraz czystym akumulatorem samochodowym.

DOŁĄCZ DO FORUMWIEDZY:  

YouTube: http://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1

Facebook: https://www.facebook.com/ForumWiedzyPL

Twitter: https://twitter.com/ForumWiedzy

Instagram: https://www.instagram.com/forumwiedzy.pl/ 

Do poradnika Jak czyścić akumulator samochodowy przypisano następujące tagi:

akumulator obsługa ładowanie akumulatora klemy jak ładować akumulator jak sprawdzić akumulator

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak czyścić akumulator samochodowy skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...