Jak ładować telefon - panel słoneczny który działa w zimie

Poradnik dodany przez: 99problems
4498 0

Wśród niezbędnych nam na co dzień akcesoriów do telefonu jest oczywiście ładowarka do telefonu szczególnie przydatna w przypadku smartfonów, które poprzez rozbudowaną funkcjonalność i liczne aplikacje potrafią wyjątkowo szybko się rozładowywać. Czy możliwe jest wykorzystanie tzw. źródeł energii odnawialnej, jaką jest energia słoneczna do naładowania telefonu i zastąpienia tradycyjnej ładowarki? Producenci oferują obecnie solar charger, czyli panele słoneczne, które są rodzajem alternatywy dla zwykłych ładowarek. Czy jednak tego typu gadżety są w stanie zastąpić tradycyjną ładowarkę chociażby w pochmurny dzień, których nie brakuje w Polsce?
W powyższym filmie testowi ładowania telefonu oraz tabletu podlega panel słoneczny firmy BlitzWolf w wersji 28-watowej. Dostępne są także wersje 20-watowe. Testy tego gadżetu, jakim jest panel słoneczny zostały specjalnie przeprowadzone w okresie zimowym, w pochmurne dni, aby sprawdzić, jak radzi on sobie z ładowaniem telefonu i czy jest w stanie być ekologiczną alternatywą dla zwykłej ładowarki.
Panel jest rozkładany i po rozłożeniu zajmuje sporo miejsca. Został on dodatkowo zaopatrzony w karabińczyki pozwalające zawiesić go w dowolnym miejscu, w którym dociera do niego najwięcej światła słonecznego. W kieszeni panelu słonecznego znajdują się porty do telefonów, a w zestawie otrzymujemy także kabel microUSB. Po wykonaniu testów można stwierdzić, że panel słoneczny w pochmurny zimowy dzień niespecjalnie jest w stanie naładować telefony: minimalny prąd uzyskany z jego użyciem wynosi około 200 amper, natomiast maksymalny powyżej 500 – co niestety nie pozwala na szybkie i sprawne naładowanie telefonów. Tego typu akcesoria do telefonu mogą być więc wykorzystywane raczej w lecie, w dni, kiedy operowanie światłem słonecznym będzie faktycznie silne i pozwoli na szybkie naładowanie sprzętów elektronicznych.

Składniki:

  • Kod rabatowy: BWL3X
  • Link do panelu: https://goo.gl/Gw23Dn
  • Reszta produktów BlitzWolf: https://goo.gl/HzHuDA

Do poradnika Jak ładować telefon - panel słoneczny który działa w zimie przypisano następujące tagi:

ładowarka gadżety panele słoneczne ładowarka do telefonu akcesoria do telefonu solar charger

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak ładować telefon - panel słoneczny który działa w zimie skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...