Jak mierzyć suwmiarką

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Technika
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 03.03.2019 / 08:00
  • Odsłony: 1 366
  • Ocena: 0.00
  • Głosy: 0
  •  

Poradnik dodany przez:

radzejak

Do poradnika jak mierzyć suwmiarką przypisano następujące tagi:

Suwmiarka jest jednym z podstawowych narzędzi, a jednak niewiele osób wie, jak jej używać. Szkoda, bo jest to narzędzie pomiarowe nie do zastąpienia. Nie licząc bardzo dokładnych mierników laserowych, jednak w domowych warunkach i przy domowym budżecie trudno znaleźć dokładny i niezawodny. Do tego jeżeli chodzi o wymiary różnych przedmiotów suwmiarka okazuje się niezastąpiona.
Myślisz, że to nie może być żadna skomplikowana technika? Jeśli nie miałeś dotąd do czynienia z tym narzędziem, możesz się zdziwić. Na szczęście ten poradnik krótko wszystko wyjaśni.
Zobacz, jak wykonywać pomiary i odczytywać je na skali z dokładnością, której trudno szukać gdzie indziej. Za pomocą suwmiarki możesz np. sprawdzić, czy różne elementy konstrukcji albo drobne części są do siebie dobrze dopasowane i mają identyczne wymiary. To bardzo przydatne, gdy zajmujesz się majsterkowaniem wymagającym precyzji, np. składaniem uprzednio wykonanych od postaw elementów. Czy chcesz dosztukować brakującą część uszkodzonego przedmiotu, czy zajmujesz się modelarstwem – warto wiedzieć, jak wykonać pomiary z dużą dokładnością. Miejscem, gdzie to się przydaje, są oczywiście wszelkie budowy i remonty, na których używane są rury, listwy, belki, układane podłogi i kafelki, kładzione dekoracyjne elementy wykończenia.
Kiedy już opanujesz tę metodę mierzenia, będzie ona dla Ciebie bardzo prosta. Technika mierzenia z użyciem suwmiarki analogowej z noniuszem pozwoli Ci uniknąć problemu, gdy potrzebujesz coś zmierzyć, ale w dawno nieużywanym mierniku nie ma baterii. To narzędzie jest zawsze pod ręką.
Zobacz, jak mierzyć milimetry, cale i jak skalibrować suwmiarkę

Kategoria: Majsterkowanie > Technika

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak mierzyć suwmiarką skomentowało 0 osób.

Pozostało 1500 znaków