Jak mierzyć suwmiarką - praktyczna instrukcja

Poradnik dodany przez: Karczek33
8646 0

Majsterkowanie i domowy warsztat nie mogą obejść się bez takiego podstawowego narzędzia, jakim jest suwmiarka. Wszelkiego rodzaju narzędzia pomiarowe tego typu umożliwiają bowiem wyjątkową dokładność mierzenia wykonywanych w trakcie majsterkowania. Przydają się także w ślusarstwie, kowalstwie czy obróbce skrawaniem, pozwalając na wyjątkową dokładność przeprowadzanych pomiarów liczącą sobie od 0, 05-0, 02 mm do 0, 01 mm pojawiającego się w suwmiarkach elektronicznych lub zegarowych.
Prezentowane w filmie suwmiarki to jednocześnie dobre rady pozwalające w pełni wykorzystać ich elementy konstrukcyjne. Technika zastosowana w suwmiarkach pozwala bowiem na pomiary dokonywane za pomocą szczęk dolnych – służących do pomiarów zewnętrznych; szczęk górnych – wykonujących pomiary wewnętrzne, a także za pomocą głębokościomierza stosowanego w niektórych modelach suwmiarek - sprawdzanie głębokości.
Do najwygodniejszych modeli suwmiarek można zaliczyć suwmiarkę elektroniczną umożliwiającą wyjątkowo szybkie pomiary, dzięki wyposażeniu jej w wyświetlacz cyfrowy. Suwmiarka elektroniczna jest jednak jednocześnie urządzeniem bardzo delikatnym i może ulec łatwemu uszkodzeniu w trakcie upadku, dlatego część osób przy amatorskim majsterkowaniu woli posługiwać się tradycyjnymi suwmiarkami z odczytem noniuszowym lub suwmiarką zegarową, w której z kolei uszkodzeniu może ulec zębatka. Powyższy film prezentuje głównie sposób wykorzystania skali noniuszowej w suwmiarkach pozwalającą na wyjątkowo dokładne dokonywanie pomiarów przy wykorzystaniu podstawowych zasad tabliczki mnożenia.

Do poradnika Jak mierzyć suwmiarką - praktyczna instrukcja przypisano następujące tagi:

technika majsterkowanie suwmiarka dobre rady suwmiarka elektroniczna narzędzia pomiarowa

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak mierzyć suwmiarką - praktyczna instrukcja skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...