Jak urządzić praktyczną kuchnię

Jak urządzić praktyczną kuchnię

Praktyczna kuchnia oprócz niezbędnych urządzeń powinna posiadać także wiele szafek, które są potrzebne każdej gospodyni. Jak rozplanować umiejscowienie szaf i szafek, aby nasza kuchnia była jak najbardziej funkcjonalna?

Krok 1

Dobrze jest pomyśleć o półce na rzeczy które są używane i potrzebne, ale nie koniecznie codziennie. Do takich rzeczy należą książki oraz przepisy kucharskie. Półkę najlepiej umiejscowić na wysokości.

Krok 2

Bardzo ważną kwestią jest wybór blatu kuchennego. Musi być dość spory, a przede wszystkim praktyczny.

Krok 3

Idealna pani domu musi pomyśleć także o kącie, który byłby przystosowany tylko do konsumpcji. Warto pomyśleć więc o jakimś małym stoliku i kilku krzesłach.

Krok 4

W kuchni konesera win nie może zabraknąć stojaka na trunki. W takim miejscu alkohol będzie leżakował i z dnia na dzień robił się coraz lepszy. 

Krok 5

Powierzchnia pod górnymi szafkami to idealne miejsce na zawieszenie relingów z hakami, na których można powiesić różne akcesoria kuchenne np. chochlę, tłuczek do ziemniaków itd. 

Krok 6

Aby mieć wygodny i szybki dostęp do talerzy, zamontuj szafkę ze specjalnymi przegrodami. Dzięki temu talerze będą posegregowane. 

Krok 7

Wszystkie luki i puste miejsca powinny być wypełnione szafkami bądź półkami. Należy wykorzystać całą wolną powierzchnię. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak urządzić praktyczną kuchnię skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!