Jak odnowić stary stolik - stare nogi i nowy blat z żywicą Ciech - Meble Twojego Pomysłu

Poradnik dodany przez: MebleTwojegoPomysłu
12097 5

Zastanawialiście się kiedyś jak odnawiać stare meble?

Stary stolik
był paskudny, pokryty nieskończoną ilością farby. Blat był do wyrzucenia, nogi trzeba było oczyścić. Zacząłem od rozłożenia ramy na czynniki pierwsze i usunięciu całej farby. Zaczęły wyglądać całkiem ładnie. Następnie całą ramę należało dobrze posklejać, aby była stabilna. Po wyschnięciu kleju nogi pomalowałem lakierem. Do zrobienia platu wykorzstałem drewno bukowe, którąe oczywiście pociąłem na fryzy o szerokości ok. 8 cm. Po wyrównaniu wszystko trafiło w prasę do klejenia. Następnym krokiem było oczyszczenie klejonki i wodowanie. Gdy woda wyschła, przeszlifowałem powierzchnię, jeszcze tylko formatowanie na pile formatowej minimax sc 2 classic i blat był gotowy do zalewania. Do zalewania przydała mi się żywica epoksydowa firmy Ciech Sarzyna. Efekt, jak już wspominałem wielokrotnie, wychodzi rewelacyjny. Do połączenia blatu z ramą użyłem kołków drewnianych, tym razem zwykłych a nie domino. Dzięki odnowieniu całość wyszła bardzo ładnie, w prosty sposób nadałem meblu nowy i ciekawy wygląd. Rzeczy z drewna i odpowiednia technika, to połączenie, które pozwoli Tobie stworzyć zupełnie innowacyjne wnętrza.

Zapraszam do Subskrybcji, aby być na bieżąco:

https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/

http://www.spryciarze.pl/profil/507630

http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu

https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski

Meble Twojego Pomysłu

Składniki:

  • stary stolik
  • blat bukowy
  • żywica epoksydowa Ciech Sarzyna
  • wyrówniarko-grubościówka
  • piła formatowa
  • prasa stolarska

Do poradnika Jak odnowić stary stolik - stare nogi i nowy blat z żywicą Ciech - Meble Twojego Pomysłu przypisano następujące tagi:

technika rzeczy z drewna drewno bukowe żywica epoksydowa stary stolik jak odnawiać stare meble

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak odnowić stary stolik - stare nogi i nowy blat z żywicą Ciech - Meble Twojego Pomysłu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...