Jak ozdabiać za pomocą serwetek - decoupage krok po kroku

Poradnik dodany przez: NicoleDe7
3977 0

Ozdabianie przedmiotów w naszym najbliższym otoczeniu to sztuka kultywowana od wieków. Starając się nadać wnętrzu określonego charakteru, sięgamy po dobrodziejstwa natury, wytworzy ludzkich rąk bądź też ich połączenie, które owocuje uzyskaniem pięknej ozdoby. Na powyższym filmiku przedstawiono jeden ze sposobów, jak wykonać takie fajne rzeczy w kilku prostych krokach z użyciem serwetki, kleju i materiału na którym chcemy nakleić wzór.
Na początku omówiono potrzebne materiały do decoupage, z komentarzem odnośnie ich zastosowania i przygotowania przed dalszą pracą. W tej części znajdują się pomocne wskazówki i podpowiedzi, jak zastąpić serwetkę, jak nadrukować własny wzór czy którego kleju powinniśmy użyć, aby uzyskać zadowalający nas efekt.
Ta prosta technika pozwala na nadanie przedmiotom nowego blasku. Prosta szklanka zamienić się może we wzorzysty wazon, kawałek deski w obraz. Wystarczy, że wybierzemy odpowiednią serwetkę i nakleimy ją na płaską powierzchnię.
Tak powstałe ozdoby mogą stanowić dekorację stołu, regału lub parapetu, dowolnego miejsce, które zechcemy odnowić albo nadać mu określonego uroku.
Używając papieru do origami, możemy także samodzielnie przygotować wzór, zamiast korzystać z gotowych dostępnych w sklepie. Możemy przygotować anagram albo kwiecisty wzór. Wszystko za sprawą kleju i kawałka serwetki ryżowej. Technika ta doskonale nadaje się dla osób z doświadczeniem w decoupage, jak również dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki. Jest to doskonały materiał do zgłębiania tajników tej metody zdobniczej, która ułatwia pracę i pozwala na oszczędności na materiałach i dostępność dla każdego zainteresowanego.

Inspirujący blog: http://pomyslyplastyczne.blogspot.com 

Do poradnika Jak ozdabiać za pomocą serwetek - decoupage krok po kroku przypisano następujące tagi:

origami sztuka technika ozdoby decoupage fajne rzeczy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak ozdabiać za pomocą serwetek - decoupage krok po kroku skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...