Jak ozdobić pisankę reliefem

Poradnik dodany przez: NicoleDe7
7818 0

Pokazuje jak bardzo prosto zrobić pisankę ozdobioną pieknym reliefem z masy własnej roboty jak również gotowej. Więcej pomysłów i informacji na blogu: Pomysły plastyczne dla każdego DiY - Joanna Wajdenfeld http://pomyslyplastyczne.blogspot.com

Każdy za dzieciaka uwielbiał święta Wielkanocne - czy to dla tego, że dostawaliśmy dużo słodkich prezentów czy ze względu na przygotowania takie jak komponowanie składników święconki albo poruszone właśnie w tym filmie ozdabianie pisanek. Dzieci od zawsze uwielbiały kolorowanki i przeróżne plastyczne zabawy, więc nie inaczej bywa w przypadku ozdabiania jajek na Wielkanoc, szczególnie, że jest to czynność, którą można urozmaicić na różne sposoby bo dekorowanie wydmuszek to nie tylko maczanie jajek w gotowych barwnikach czy malowanie pędzelkiem i farbkami z marketu.
No bo przecież zamiast sklepowych barwników można użyć tych naturalnych na przykład z soku z buraków czy ze szpinaku. Można też kulki z bibułki za pomocą kleju przyczepić do wydmuszek, albo użyć kolorowych sznureczków i również kleju.

Z kolei w tym filmie pokazano prosty sposób na to jak ozdobić pisankę reliefem. Jest to świetny pomysł na Wielkanoc na wspólne spędzanie czasu z dziećmi przy jednoczesnym rozwijaniu ich umiejętności plastycznych. Po za tym wykonanie wszystkich czynności pokazanych na filmie jest na tyle łatwe, że dzieci mogłyby zrobić to same, chociaż myślę, że najchętniej zabrałyby się już za samo dekorowanie wydmuszek ;)

Polecam wypróbować ten sprawdzony i efektowny sposób na ozdabianie jajek wielkanocnych. 

Do poradnika Jak ozdobić pisankę reliefem przypisano następujące tagi:

modelarstwo relief ozdabianie jajek pomysły na wielkanoc ozdabianie pisanek dekorowanie wydmuszek

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak ozdobić pisankę reliefem skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...