Jak ozdobić ścianę motywem paprotki

Jak ozdobić ścianę motywem paprotki

Nie masz pomysłu na to, jak mogłaby wyglądać twoja ściana? Chciałbyś dokonać jakiś zmian, lecz kompletnie nie masz funduszy? Ten poradnik jest wręcz stworzony dla ciebie. Jak tanio i oryginalnie ozdobić pokój? Dowiesz się poniżej.

Krok 1

Ułóż liście na kawałku tektury. Pamiętaj, aby nie nachodziły się na siebie, a poszczególne listki układały się osobno. Obrysuj ołówkiem roślinę, aby powstał wzór. Następnie dokładnie go wytnij. Wzór przyklej do miejsca, które chcesz ozdobić. 

Krok 2

Powierzchnię wokół malowanego miejsca zabezpiecz folia malarską. Dzięki temu nie będziesz musiał zmywać śladów sprayu czy farby z podłogi lub mebli.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak przygotować się do malowania

Krok 3

Do malowania użyj sprayu. Pamiętaj, aby kolor dobrać do koloru ściany tak, aby kolory się ze sobą nie gryzły. Jeśli chcesz ożywić ścianę- postaw na barwy żywe i krzykliwe. Jeżeli preferujesz bardziej stonowane wnętrza- wybierz kolory pastelowe i ziemiste. Wszystko zależy od twojego gustu, upodobań i pomysłu. 

Ciekawostka

Pamiętaj, aby przed każdym użyciem wstrząsnąć spray. Pryskaj delikatnie, z odpowiedniej odległości- wzór ma być subtelny. 

Krok 4

Usuń delikatnie liście ze ściany (możesz to zrobić za pomocą pęsety). Poczekaj, aż farba wyschnie. Możesz usunąć folię zabezpieczającą. 

Uwaga

Pamiętaj, aby podczas malowania otworzyć okno. Dopływ powietrza przy silnym zapachu sprayu jest bardzo ważny.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak ozdobić ścianę motywem paprotki skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!