Jak ozdobić stare lustro

Poradnik dodany przez: kaliska
9830 0

Jeszcze kilka lat temu, odnawianie mebli, czy nadawanie drugiego życia leciwym przedmiotom kojarzyło się nam przede wszystkim z brakiem gotówki na nowy sprzęt. Zanim pojawiły się internetowe poradniki, takie odświeżone gadżety nie zawsze wyglądały atrakcyjnie. Barak nam było narzędzi i odpowiednich wskazówek. Dzisiaj, przedmioty wykonane samodzielnie sprawiają nie tylko mnóstwo radości, ale mogą stanowić oryginalną, spersonalizowaną ozdobę wnętrza. Mówią też dużo o nas samych, o naszym charakterze i o tym co lubimy.
Wideoporadnik przedstawia prosty sposób na ozdobienie starego lustra z wykorzystaniem przeznaczonej na recykling skrzynki po owocach. Pierwszy etap, polega na wyciągnięciu gwoździków z drewnianych deseczek. Gdy przygotowane zostaną listwy drewniane, można przystąpić do następnego etapu. Przy pomocy łatwego w obsłudze urządzenia jakim jest opalarka do drewna, przyczernia się deseczki, by nadać im ciekawy wygląd. Następnie potrzebować będziemy pneumatycznej gwoździarki, która usprawni nam całą pracę. Gwoździe na ramę lustra można oczywiście wbić ręcznie, jednak technika ta skróci czas oczekiwania na efekt końcowy. Aby ukryć miejsca w których wbite zostaną gwoździe, oraz by jeszcze bardziej uatrakcyjnić wygląd lustra i nadać ramie więcej przestrzenności, przyklejamy dodatkowe deseczki klejem na gorąco. Na samym końcu dopieszczamy i korygujemy miejsca, które tego wymagają i lustro wygląda jak nowe.
W ten banalnie prosty sposób, uzyskaliśmy unikalny przedmiot, za niewielkie pieniądze. To dowód na to, że przedmioty wykonane metodą diy nie odbiegają w żaden sposób od akcesoriów dostępnych w sieciówkach czy sklepach z drogim rękodziełem.

sklep: https://www.bransoletkiprzyjazni.pl/

GRUPA NA FB: https://www.facebook.com/groups/MadziaBohoHoho/ 

Do poradnika Jak ozdobić stare lustro przypisano następujące tagi:

technika recykling opalarka gadżety diy odnawianie mebli listwy drewniane

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak ozdobić stare lustro skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...