Jak przygotować drewno do zrobienia łuku

Poradnik dodany przez: xichy
7035 0

Lubicie proste patenty? Ja bardzo, dlatego dzisiaj chciałem zaprezentować Wam ciekawy patent, który moim zdaniem przypadnie Wam do gustu. Patent, to może złe słowo, ale akurat pasowało mi do kontekstu :). W każdym razie dzisiaj zostanie Wam przybliżona budowa łuku :). 

Mamy zimę, zatem czas na pozyskanie drewna, które przyda się czekającym na trzeci poradnik o łuku z leszczyny.

Leszczyna, to jeden z najlepszych materiałów jaki możemy wykorzystać do budowy łuku. Przynajmniej mi się tak wydaje. Sprawdza się idealnie i przy wielu próbach właśnie ten gatunek drewna sprawdził się najlepiej. 

Jeśli nie wiecie co zrobić ze ściętym drzewem, obejrzyjcie filmik i zróbcie to samo.

Sezonowanie drewna też jest całkiem fajną opcją, ale wiadomo, że nie każdy ma taką możliwość. 

Jeśli nie macie stalowych klinów, zastrugajcie w kliny siekierką drewniane kołki. Szczapy połóżcie w suchym miejscu, ale niezbyt ciepłym, by za szybko nie schły. Końce można zamalować lakierem, żeby nie popękały.

Zdejmijcie korę ze wszystkich szczap (przy grubszym pniu mogą wyjść 4), ja z jednej nie zdjąłem, żeby pokazać Wam później, czy będzie jakaś różnica.

Jeśli klikniecie guziczek subskrybuj, to nie przegapicie żadnego z moich filmów. Dodatkowo śledzenie kanału może Was czegoś nauczyć :). W końcu nie jest to kolejny śmieciowy kontent, którego jest wręcz pełno. Mam też nadzieję, że będziecie mieli chęć na wyrażenie swojej opinii w komentarzu :). Jeżeli będziecie mieli pytania, to bardzo chętnie na nie odpowiem, żeby żadne wątpliwości się nie pojawiły :). 

Facebook: https://www.facebook.com/woodenbows/

E-mail: [email protected]

Do poradnika Jak przygotować drewno do zrobienia łuku przypisano następujące tagi:

budowa łuku leszczyna drewno na łuk sezonowanie drewna łuk z leszczyny

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przygotować drewno do zrobienia łuku skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...