Jak sprawdzić ładowanie akumulatora

Poradnik dodany przez: Karczek33
5499 0

Niezwykle ważną częścią samochodu jest alternator, którego zadaniem, uproszczając, jest między innymi ładowanie akumulatora, dzięki czemu możemy na przykład bez problemu uruchomić nasze auto. Dlatego też działanie obu tych części jest niezwykle ważne i powinniśmy zawsze mieć świadomość, w jakim są one stanie. Warto więc wiedzieć, jak sprawdzić akumulator, i raz na jakiś czas wykonać pomiar napięcia alternatora.
Sprawdzenie odpowiednich parametrów umożliwia nam multimetr, czyli narzędzie, które pozwala mierzyć różne wielkości fizyczne, w tym przypadku wartość napięcia. Obsługa tego urządzenia jest stosunkowo mało skomplikowana, w zasadzie wystarczy wiedzieć, co i gdzie należy podłączyć. Kiedy wykonujemy sprawdzenie akumulatora, musimy pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie – należy wszystkie połączenia odpowiednio zabezpieczyć, aby nie narazić niczego na ryzyko uszkodzenia. Po dokładnym i bezpiecznym podłączeniu multimetru, pozostaje nam tylko uruchomienie samochodu i obserwacja wyświetlacza miernika, na którym pojawią się odpowiednie wartości napięcia. Idealne napięcie alternatora wynosi 14, 4V, ale dozwolone są także drobne wahania tej liczby. Jeżeli jednak są one większe lub też pomiar jest wyjątkowo niestabilny, oznacza to, że niestety powinniśmy oddać alternator do serwisu. Jeśli tego nie zrobimy, możemy mieć coraz częstsze problemy z uruchomieniem auta.
Jeżeli poświęcimy trochę czasu na dowiedzenie się, jak sprawdzić alternator, a w następstwie będziemy stosunkowo regularnie przeprowadzać odpowiednie pomiary multimetrem, pomoże nam to w utrzymaniu samochodu w jak najlepszym stanie i uchroni nas przed przykrymi niespodziankami w postaci niemożności uruchomienia pojazdu. Warto więc zadbać o swoje auto, a co za tym idzie, o własny komfort psychiczny, sprawdzać działanie alternatora i odpowiednio reagować, jeżeli pojawi się jakiś problem.

YouTube: http://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1

Facebook: https://www.facebook.com/ForumWiedzyPL 

Do poradnika Jak sprawdzić ładowanie akumulatora przypisano następujące tagi:

obsługa pomiar napięcia multimetr sprawdzenie akumulatora jak sprawdzić akumulator jak sprawdzić alternator

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak sprawdzić ładowanie akumulatora skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...