Jak stworzyć iluzję lewitującej kostki

Znalazł: Penta
Źródło filmu: YouTube
36449 5

Iluzja optyczna to ciekawy temat, który fascynuje wielu ludzi. Nawet jeżeli za dużo nie wiesz rzeczy o iluzji optycznej to na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że nasz wzrok nas oszukuje. I to nader często. Bardzo łatwo jest stworzyć iluzję optyczną jeśli wie się, na jakiej zasadzie działa postrzeganie rzeczy, obiektów i zjawisk przez ludzi. Iluzje i sztuczki to najczęściej sprytne sposoby oszukania naszego wzroku, który nie jest doskonały. Tak właśnie jest w sposobie, który tutaj został pokazany. Lewitująca kostka to bardzo interesująca iluzja optyczna, którą możemy samodzielnie stworzyć od podstaw, czyli zbudować specjalny rekwizyt dzięki któremu przeprowadzimy naszą iluzję optyczną obiektu 3D. 

Lewitacja przedmiotów tak naprawdę nie jest możliwa. Jednak dzięki sztuczkom i trikom mamy wrażenie, że ta sztuka to coś prawie że naturalnego. Ale to tylko iluzja optyczna

Oglądając ten poradnik, sami złapiecie się na tym jak łatwo jest oszukać wzrok. Lewitujące przedmioty takiej jak ta kostka zawrócą wam w głowie.

Do poradnika Jak stworzyć iluzję lewitującej kostki przypisano następujące tagi:

iluzje iluzja optyczna lewitacja przedmiotów iluzje sztuczki lewitująca kostka lewitujące przedmioty

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak stworzyć iluzję lewitującej kostki skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...