Jak udzielić pomocy osobie mającej atak astmy

Poradnik dodany przez: wolna99
6139 0

Atak astmy to nic przyjemnego. Dla osoby, która jest dotknięta tą dolegliwością stanowi często duży stres. Chociaż zazwyczaj tego typu atak nie stanowi zagrożenia dla życia, warto wiedzieć w jaki wygląda udzielanie pierwszej pomocy w takiej sytuacji. Dzięki właściwemu zachowaniu możemy zmniejszyć nieprzyjemne objawy i sprawić, że atak szybciej się skończy. Szczególnie stresujący może być atak astmy u dziecka, zwłaszcza jeśli jest to pierwsza taka sytuacja w życiu. W takim przypadku opanowane działanie może okazać się bardzo pomocne i zapewnić dziecku dużo większy komfort psychiczny.

Pierwsza pomoc w przypadku ataku astmy powinna być zawsze dopasowana do stanu chorego. Jeśli osoba dotknięta atakiem ma przy sobie leki na astmę, należy pomóc je przyjąć. W niektórych przypadkach konieczne może być także wezwanie pogotowia. Warto pamiętać, że niektóre ataki astmy mogą być bardzo poważne. Obejrzyj wideo i sprawdzi jak wygląda pierwsza pomoc krok po kroku w przypadku astmy, żeby uniknąć popełnienia podstawowych błędów.

Atak duszności pierwsza pomoc może nastąpić w wielu różnych sytuacjach. Atak pojawia się na przykład z powodu wysiłku fizycznego, ale także pod wpływem silnego stresu. Udzielaniepierwszej pomocy w takich przypadkach nie jest komplikowane, a może okazać się bardzo pomocne i pozwoli zmniejszyć nieprzyjemne dolegliwości. Dla osoby, która doświadcza nieprzyjemnych duszności ważne jest poczucie bezpieczeństwa, dlatego należy działać w sposób opanowany i spokojny. Panikowanie w takiej sytuacji może jedynie pogorszyć dolegliwości, dlatego choremu trzeba zapewnić jak największy komfort.

Wszystkie poradniki znajdziesz na stronie http://www.sikana.tv 

Do poradnika Jak udzielić pomocy osobie mającej atak astmy przypisano następujące tagi:

pierwsza pomoc udzielanie pierwszej pomocy pierwsza pomoc krok po kroku atak astmy atak astmy u dziecka atak duszności pierwsza pomoc

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak udzielić pomocy osobie mającej atak astmy skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...