Jak wygląda pozycja boczna ustalona

Poradnik dodany przez: wolna99
5159 0

Kliknij na "subskrybuj", aby stale otrzymywać poradniki w jakości HD. ►Zasugeruj nam pomysły na kolejne poradniki w komentarzach. Na pewno weźmiemy je pod uwagę! ● wszystkie poradniki znajdziesz na stronie http://www.sikana.tv ● polub nasz fanpage na Facebook'u https://www.facebook.com/sikanapl/ ● obserwuj nas na Instagramie http://instagram.com/sikanapl ● zainspiruj się w serwisie Pinterest http://pinterest.com/sikanahow - Free Royalty Free Music by DanoSongs.com

Kolejny film, w którym poruszono ważną tematykę jaką jest udzielanie pierwszej pomocy przy wypadku. Każdy z nas powinien posiadać podstawowe umiejętności w zakresie jak udzielić pierwszej pomocy, ponieważ nigdy nie wiemy kiedy może się komuś przydarzyć coś złego w naszym otoczeniu. Taka podstawowa acz niezbędna wiedza może uratować nie jedno życie.
W tym filmie pokazano jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Jest to podstawowa pozycja, której uczą na kursach ratownictwa.
Z tego filmu dowiecie się na którym boku ułożyć w pozycji bocznej ustalonej. Po ułożeniu rąk i nóg w odpowiedniej pozycji oraz po obróceniu poszkodowanego ważnym jest by udrożnić drogi oddechowe. Tak ułożony poszkodowany może spokojnie czekać, aż do przyjazdu pomocy ratowniczej, ale powinniśmy sprawdzać co jakiś czas czy poszkodowany oddycha - musimy uważać by nie pomylić oddychania z próbą złapania oddechu. Powinniśmy widzieć unoszącą się pierś poszkodowanego, czuć jego oddech na policzku i słyszeć, że oddycha - wtedy możemy być pewni, że ofiara jest w porządku.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wygląda pozycja boczna ustalona skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...